Antalyaspor Kulübü Başkanı, İsrailli Futbolcunun Planlı Eylemini Kabul Etmediklerini Söylüyor

Spor Haberleri 17 Ocak 2024 16:20

Antalyaspor Kulübü Başkanı, İsrailli Futbolcunun Planlı Eylemini Kabul Etmediklerini Söylüyor

Antalyaspor Kulüp Başkanı Sinan Boztepe, İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'in Filistin'e yönelik saldırıları destekleyen eyleminin planlı olduğunu ve kabul edilemez olduğunu söyledi. Jehezkel, Antalyaspor-Trabzonspor maçında attığı golün ardından bileğindeki yazıyı kameralara göstererek İsrail'in Filistin'e saldırılarını desteklemişti. Bu olayın ardından Jehezkel önce kulüp tarafından kadro dışı bırakıldı, sonra gözaltına alındı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Başkan Boztepe, Jehezkel'in eyleminin kulüp olarak kabul edilemez olduğunu belirtti ve hukuki süreci izleyeceklerini söyledi. Oyuncunun sözleşmesiyle ilgili hukuki çalışmaların devam ettiğini ifade eden Boztepe, ülkeye girişinin yasaklanmış olabileceğini ya da yasaklanabileceğini söyledi. Antalyaspor Başkanı ayrıca Jehezkel'in takımdaki diğer İsrailli oyuncu Safuri'nin ise takımda mutlu olduğunu ve Antalyaspor'un din, dil, ırk gibi ayrımcılık yapmadığını vurguladı.

Boztepe, Jehezkel'in yerine transfer edilmesi istenen Anwar El Ghazi için ise siyasi durumları kulüplerine almadıklarını ve ideolojik gösterge yapılmamasını söyledi. Başkan, kulübünün amacının başarı olduğunu belirterek, önlerindeki kupa maçına odaklanacaklarını söyledi.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Girona, İspanya La Liga'da Zirvede Yer Alıyor!