Arjantinli Futbolcu Lionel Messi'nin 13 Yaşındayken Barcelona'ya Transferi İçin İmzalanan Peçete Açık Artırmada!

Spor Haberleri 01 Şubat 2024 13:47

Arjantinli Futbolcu Lionel Messi'nin 13 Yaşındayken Barcelona'ya Transferi İçin İmzalanan Peçete Açık Artırmada!

Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin 13 yaşında Barcelona'ya transferi için imzalanan ilk sözleşmenin olduğu peçetenin açık artırmayla satışa sunulacağı açıklandı. İngiliz müzayede evi Bonhams, peçetenin açılış fiyatının 300 bin sterlin olacağını duyurdu.

Bu tarihi belgede, dönemin Barcelona Sportif Direktörü Carles Rexach ve danışman Josep Minguella ile menajer Horacio Gaggioli'nin imzaları bulunuyor. Peçetede, "Barselona'da 14 Aralık 2000 tarihinde Minguella ve Horacio'nun huzurunda Rexach, kendi sorumluluğu altında ve herhangi bir karşı görüşe bakılmaksızın, üzerinde anlaşılan miktarlara uyularak Lionel Messi ile sözleşme imzalanacağını bu belgeyle kabul eder." ifadeleri yer alıyor.

Messi'nin babası Jorge Messi'nin Barselona'daki bir tenis kulübünde öğle yemeğine davet edildiği ve sözleşmenin burada imzalandığı belirtiliyor. Anlaşma aynı gün dönemin Barcelona Başkanı Joan Gaspart tarafından onaylandı ve bir ay sonra da resmiyet kazandı.

Messi, Barcelona formasıyla 21 yıl boyunca müthiş başarılara imza attı. Katalan ekibiyle 778 resmi maça çıkan Messi, 672 gol kaydetti. Ayrıca 4 UEFA Şampiyonlar Ligi kupası ve 10 La Liga şampiyonluğu gibi birçok kupa kazandı.

2021 yılında Messi, Paris Saint-Germain'e transfer oldu ve 2023 yılında ise Amerikan futbolu takımı Inter Miami'ye katılacak.

Lionel Messi'nin Barcelona'ya transferine dair bu tarihî belgenin açık artırmaya çıkacak olması futbolseverler için büyük bir heyecan kaynağı. Belge, Messi'nin futbol kariyerinin başlangıcına ışık tutan önemli bir parça olarak tarihe geçecek. Ayrıca, bu açık artırma Messi hayranları ve koleksiyoncular için büyük bir fırsat olacak.

Benzer Haberler

Galatasaray-Fenerbahçe Süper Kupa Maçı İptal Edildi