Başakşehir, Tepki Çeken Eden Karzev Ile Yollarını Ayırdı

Spor Haberleri 18 Ocak 2024 18:26

Başakşehir, Tepki Çeken Eden Karzev Ile Yollarını Ayırdı

Süper Lig takımlarından Başakşehir, İsrail paylaşımıyla tepki çeken Eden Karzev ile yollarını ayırdığını duyurdu. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, Karzev'in kişisel sosyal medya hesabından ülkenin hassasiyetlerine ters düşen bir paylaşım yaptığı belirtildi. Kulüp, oyuncuyu uyardıktan sonra paylaşımın kaldırıldığı duyuruldu.

Karzev, 15 Ocak Pazartesi günü kulüp tarafından çağrılarak, disiplin sürecinin başlatıldığı bilgisi verildi ve oyuncuya savunma yapması istendi. Kulüp tarafından yürütülen disiplin süreci sonucunda, Karzev'e para cezası verildi ve futbolcunun kariyerini yurt dışında sürdürmesinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Bu gelişme, Başakşehir'in aldığı disiplin kararıyla ve oyuncunun ayrılma kararıyla sonuçlanırken, kulüp tarafından yapılan açıklamada konuyla ilgili daha fazla detaya yer verilmedi. Başakşehir'in, Karzev'in yerine yeni bir oyuncu transfer etme planı hakkında da açıklama yapılmadı.

Bu haberle, Süper Lig'deki takımlar arasında yaşanan bir ayrılık ve disiplin uygulaması hakkında bilgi verilmiştir. Karzev'in İsrail paylaşımı, kulübün Türkiye'nin hassasiyetlerine ters düşmesi nedeniyle tepki çekti ve disiplin sürecine yol açtı.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler