Beşiktaş ve Karagümrük, Pençe-Kilit Şehitleri İçin Saygı Duruşunda Bulundu

Spor Haberleri 13 Ocak 2024 21:33

Beşiktaş ve Karagümrük, Pençe-Kilit Şehitleri İçin Saygı Duruşunda Bulundu

Trendyol Süper Lig'in 20. haftasında Beşiktaş ile Fatih Karagümrük karşı karşıya geldi. Ancak bu müsabaka sadece futbolun sahaya yansıdığı bir karşılaşma olmadı. Pençe-Kilit Harekatı'nda teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen kahraman askerler unutulmadı.

Tüpraş Stadyumu'nda oynanan maç öncesinde her iki takım, şehitlerimizi anmak için saygı duruşunda bulundu. Maç öncesinde siyah-beyazlı oyuncular, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' yazılı tişörtlerle sahaya çıkarak duygusal bir mesaj verdiler.

Maç seremonisi sırasında İstiklal Marşı okunduğunda ise kapalı tribünde büyük Türk bayrağı açıldı, milli duygular en üst seviyede yaşandı.

Beşiktaşlı oyuncular, müsabakanın başlama düdüğünün çalındığı an 'Milletimizin başı sağ olsun' yazılı pankartla sahaya çıktılar.

Beşiktaş Kulübü, maç öncesinde stadyumda gol anonsları dışında müzik çalınmayacağını açıkladı, böylece Pençe-Kilit şehitlerine olan saygıları bir kez daha vurgulandı.

Bu anlamlı karşılaşma, sadece futbol değil, aynı zamanda milli birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha hatırlattı. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler