Beşiktaş, Merkez Hakem Kurulu'ndan Cevap Alamadı

Spor Haberleri 03 Şubat 2024 23:28

Beşiktaş, Merkez Hakem Kurulu'ndan Cevap Alamadı

Beşiktaş, Merkez Hakem Kurulu'na yaptıkları başvuruyla ilgili olarak cevap verilmediğini açıkladı. Siyah-beyazlılar, Sivasspor ile oynadıkları maçta kazandıkları penaltının VAR'ın izleme tavsiyesi sonucu iptal edilmesi üzerine 29 Ocak 2024 tarihinde başvuruda bulunmuşlardı. Ancak kulüp tarafından yapılan açıklamada, henüz bir cevap alınmadığı belirtildi.

Beşiktaş'ın resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Futbol A Takımımızın Sivasspor ile oynadığı müsabakada, kazandığımız penaltı vuruşunun VAR'ın izleme tavsiyesi sonucu iptal edilmesi hakkında 29 Ocak 2024 tarihinde Merkez Hakem Kurulu'na yaptığımız başvuruyla ilgili olarak henüz bir cevap almadık. Kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

Beşiktaş, başvuruda bulundukları tarihte Sivasspor ile oynanan maçta hakemin Beşiktaşlı futbolcu Salih Uçan'ın yerde kaldığı pozisyonda penaltı kararı verdiğini, ancak VAR hakemlerinin izleme tavsiyesi sonucu kararın iptal edildiğini belirtti. Kulüp, başvurularında VAR'ın hangi yazılı maddeye dayanarak müdahil olduğunu ve ayrıca benzer bir pozisyonda neden farklı bir yaklaşım sergilendiğini açıklamasını istedi.

Ayrıca, Beşiktaş, futbolun adil yönetimini sağlamak için hakemin VAR odasından destek almadan adil yönetim göstermesini önemsediklerini ve üst üste alınan kararlarda tekli yönetim esasının sınırlarının akıllarda soru işaretleri bıraktığını vurguladı. Kulüp, hakem-VAR standardının kamuoyu tarafından bilinmesinin önemine de dikkat çektiği açıklamada, Merkez Hakem Kurulu'ndan bilgilendirme talebinin sonuçlanmasını beklediğini belirtti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler