Carlos Alcaraz, Avustralya Açık'ta Üçüncü Tura Yükseldi; Elena Rybakina Ise Elendi

Spor Haberleri 18 Ocak 2024 15:48

Carlos Alcaraz, Avustralya Açık'ta Üçüncü Tura Yükseldi; Elena Rybakina Ise Elendi

Avustralya Açık tenis turnuvasının beşinci gününde yapılan maçlarda, tek erkeklerde 2 numaralı seribaşı Carlos Alcaraz üçüncü tura çıkarken, tek kadınlarda 3 numaralı seribaşı Elena Rybakina elendi. Melbourne'de gerçekleştirilen turnuvanın akşam seansında oynanan ikinci tur maçlarında Alcaraz, İtalyan Lorenzo Sonego'yu 3 saat 25 dakikalık mücadele sonunda 3-1 yenerek üçüncü tura yükseldi. Alcaraz, Çinli Juncheng Shang ile eşleşti. 8 numaralı seribaşı Danimarkalı Holger Rune ise Fransız Arthur Cazaux'ya 3-1 yenilerek turnuvaya ikinci turda veda etti. Bulgar Grigor Dimitrov, ABD'li Tommy Paul ve Büyük Britanyalı Cameron Norrie ise üçüncü tura çıkan diğer isimler oldu.

Tek kadınlarda ise Kazak Elena Rybakina, Rus Anna Blinkova'ya 2-1 yenilerek ikinci turda elendi. Rybakina, Wimbledon şampiyonu olmasına rağmen bu turnuvada bekleneni veremedi. 12 numaralı seribaşı Qinwen Zheng ise Büyük Britanyalı Katie Boulter'ı geçerek üçüncü tura yükseldi. ABD Açık şampiyonu Emma Raducanu ise Çinli Yafan Wang'a 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti.

Bu turnuva, birçok sürpriz sonuçlara sahne olurken, genç oyuncuların da dikkat çektiği bir turnuva oldu. Carlos Alcaraz ve Elena Rybakina gibi genç yeteneklerin performansı, tenis dünyasında gelecek vaat ettiği görülüyor. Turnuvanın ilerleyen aşamalarında ise heyecanın artması ve daha fazla sürpriz sonuçların yaşanması bekleniyor.

Benzer Haberler