Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut: "Çok Kötü Oynadık Ve Mağlubiyet Nedeniyle Üzgünüz"

Spor Haberleri 28 Ocak 2024 20:58

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü İlhan Palut: "Çok Kötü Oynadık Ve Mağlubiyet Nedeniyle Üzgünüz"

Süper Lig'in 23. haftasında Çaykur Rizespor, deplasmanda Fatih Karagümrük'e 4-0 mağlup oldu. Bu kötü sonucun ardından Rizespor teknik direktörü İlhan Palut, maçı değerlendirdi. Palut, takımın kötü bir performans sergilediğini ve maçı kaybettikleri için üzgün olduklarını dile getirdi.

Yoğun maç takvimi nedeniyle istedikleri düzeyde hazırlanamadıklarını belirten Palut, karşılaşmanın bazı anlarında oyunun kontrolünü ele geçirdiklerini ancak bunu golle sonuçlandıramadıklarını söyledi. Dakika dakika oyuna asılmaları gerektiği halde bunu başaramadıklarını ifade eden Palut, rakibin üstünlüğünü kabul ettiklerini ve 4-0 gibi bir skorla mağlup olduklarını kabul etmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Teknik direktör, takımın çok kötü bir performans sergilediğini ve daha fazla mental dayanıklılığa ihtiyaçları olduğunu vurguladı.

Deplasman performanslarının düşük olduğunu ve bu durumun daha da kötüleştiğini söyleyen Palut, bu makasın çok açıldığını belirtti. Bu sorunu çözmek için çalışmalar yapacaklarını ifade eden teknik direktör, Fatih Karagümrük'ü iyi bir oyun sergiledikleri için tebrik etti.

Çaykur Rizespor, bu mağlubiyetle birlikte ligdeki durumunu düzeltmek için daha sıkı çalışmak zorunda kalacak. Takımın mental olarak daha dayanıklı hale gelmesi ve deplasman performansının iyileştirilmesi önemli hedefler arasında yer alıyor. İlhan Palut liderliğindeki teknik ekip, oyunculara bu konuda gerekli aşılamaları yaparak takımın performansını yükseltmeyi hedefliyor.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler