Fenerbahçe'nin Borcu Milyarlarca Liraya Yükseldi! Kulübün Mali Durumu Endişe Yaratıyor

Spor Haberleri 03 Şubat 2024 20:46

Fenerbahçe'nin Borcu Milyarlarca Liraya Yükseldi! Kulübün Mali Durumu Endişe Yaratıyor

Fenerbahçe'nin Kalamış'taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'ndeki Yüksek Divan Kurulu toplantısında yapılan açıklamaya göre, kulübün borcu 11 milyar 466 milyon lira olarak belirlendi. Fenerbahçe Kulübü Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, yapılan denetimin 1 Haziran-31 Ağustos 2023 tarihleri arasını kapsadığını belirtti.

Vodina, kulübün kısa vadeli yükümlülüklerinin 6 milyar 389 milyon lira olduğunu, uzun vadeli yükümlülüklerin ise 5 milyar 77 milyon lira olduğunu ifade etti. Bu durumda toplam borcun 11 milyar 466 milyon lira olduğu ortaya çıktı. Ayrıca, Vodina kulübün 31 Mayıs'ta açıklanan 8 milyar 276 milyon lira olan borcunun 3 milyar 190 milyon lira arttığını belirtti. Kulübün toplam varlığının ise 6 milyar 252 milyon lira olduğunu aktardı.

Fenerbahçe'nin yüksek borç miktarı birçok kişi ve taraftar tarafından endişeyle karşılandı. Kulübün mali yapılanmasında ciddi adımlar atılması ve ekonomik dengenin sağlanması için şeffaf bir yönetim anlayışının benimsenmesi gerekmektedir. Fenerbahçe'nin bu süreçte doğru kararlar alarak borçlarını azaltması ve finansal sürdürülebilirliğini sağlaması elzemdir. Bu sayede kulüp daha sağlam temellere dayalı bir gelecek inşa edebilir ve sportif başarılar elde edebilir. Taraftarlar ise takımlarına olan sevgi ve desteğini bu zorlu süreçte de sürdürmelidir.


Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Girona, İspanya La Liga'da Zirvede Yer Alıyor!