Fenerbahçe, Trendyol Süper Lig'in 22. Haftasında Başakşehir'i Mağlup Ederek 3 Puanı Aldı. Teknik Direktör İsmail Kartal, Çok Gol Kaçırmalarına Rağmen Galibiyeti Elde Ettiklerini Söyledi.

Spor Haberleri 25 Ocak 2024 00:58

Fenerbahçe, Trendyol Süper Lig'in 22. Haftasında Başakşehir'i Mağlup Ederek 3 Puanı Aldı. Teknik Direktör İsmail Kartal, Çok Gol Kaçırmalarına Rağmen Galibiyeti Elde Ettiklerini Söyledi.

Fenerbahçe, Trendyol Süper Lig'in 22. haftasında konuk olduğu RAMS Başakşehir'i 1-0 mağlup etmeyi başardı. Teknik direktör İsmail Kartal, maçta çok fazla gol kaçırmalarına rağmen 3 puanı almayı başardıklarını ifade etti. Kartal, geçen maçta Dzeko'nun kenara doğru yaptığı hareket konusunda ise oyuncunun aşırı hırsından dolayı tepki gösterdiğini ve kendisinden özür dilediğini belirtti.

İsmail Kartal, maça iyi başlanıldığını ve birçok net pozisyonun değerlendirilemediğini söyledi. Rakip takımın kalecisi Volkan'ın güzel kurtarışlar yaptığını ve gününde olduğunu ekledi. Rakibin eksildiği anlarda çok kapandığını ve Fenerbahçe'nin savunmayı açmakta zorlandığını dile getiren Kartal, pozisyonlar bulduklarını ancak bunları değerlendiremediklerini belirtti. Ancak son dakikalarda golü bulmayı başardıklarını ve 3 puanı aldıklarını ifade etti.

Fenerbahçe'nin oyunu baştan sona domine ettiğini ve takımın rakip ceza sahasında 71 kez topla buluştuğunu belirten Kartal, bu durumun bir rekora işaret ettiğini söyledi. Ancak çok gol kaçırdıklarını ve daha dikkatli olmaları gerektiğini vurguladı. Kartal, bir penaltının verilmediğini ve bir penaltı daha hak ettiklerini de dile getirdi.

Kartal, değişiklikler konusunda yapılan yorumlara takılmadığını ve sonuç odaklı bir anlayışla çalıştıklarını dile getirdi. Bonucci'nin tedbir amacıyla kadroya alınmadığını belirten Kartal, Jayden Oosterwolde'nin performansından da memnun olduğunu söyledi. Tadic'in akıllı bir oyuncu olduğunu ve tedbirlere rağmen arkadaşlarını iyi oynattığını da belirtti.

Teknik direktör, Miha Zajc ve Miguel Crespo'nun takımla çalışmalara yarın başlayacaklarını açıkladı. Ayrıca hakemlerin kart tercihlerinin maçı zorlaştırdığını dile getirdi. Son olarak, Dzeko'nun geçen maçta yaptığı hareketle ilgili konuşan Kartal, oyuncunun aşırı hırsından dolayı tepki gösterdiğini ve kendisinden özür dilediğini belirtti. Kartal, takımının çok iyi bir ekibe sahip olduğunu ve beraber elde ettikleri başarıyı sürdüreceklerini ifade etti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler