Galatasaray'ın Yeni Transferi Serge Aurier Hakkında Bilgiler!

Spor Haberleri 01 Şubat 2024 14:17

Galatasaray'ın Yeni Transferi Serge Aurier Hakkında Bilgiler!

Fildişi Sahilli futbolcu Serge Aurier, sosyal medyada Galatasaraylı futbolseverler tarafından merak edilen ve sorgulunan bir isim haline gelmiştir. Aurier'in hayatı ve kariyeri hakkında daha fazla bilgi araştırılmaktadır.

Serge Aurier, 24 Aralık 1992 tarihinde Fildişi Sahili'nde dünyaya gelmiştir. Fransız vatandaşlığına sahip olan Aurier, millî futbolcu olarak da Fildişi Sahili'ni temsil etmiştir. Sağ bek mevkisinde görev yapmaktadır.

Profesyonel futbol kariyerine 2009 yılında başlayan Aurier, ilk olarak Lens takımında forma giymiştir. Burada 3 yıl boyunca oynamıştır. Daha sonra Ligue 1 ekiplerinden Toulouse'a transfer olmuştur. Toulouse'da başarılı bir performans sergileyen Aurier, dikkatleri üzerine çekmiştir. Whoscored tarafından yılın sağ beki seçilmiştir.

Bu başarısıyla birlikte 23 Temmuz 2014 tarihinde Paris Saint-Germain'e kiralanmıştır. PSG, 29 Nisan 2015 tarihinde 10 milyon Euro karşılığında Aurier'i transfer etmiştir.

Aurier, Fildişi Sahili millî takımının da formasını giymektedir. İlk kez 8 Haziran'da millî takımın aday kadrosuna çağrılan Aurier, ülkesini uluslararası arenada temsil etme şansı bulmuştur.

Galatasaraylı futbolseverler tarafından merak edilen Serge Aurier, genç yaşına rağmen başarılı bir kariyer sergilemiştir. Sağ bek mevkisinde görev almasının yanı sıra uluslararası arenada da tecrübe kazanmış bir futbolcudur. Galatasaray'ın transferi için heyecanla beklenen Aurier'in performansı, takımın başarısı için büyük önem taşımaktadır.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler