Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Sağ Ve Sol Bek Için Acil Transfer Gerektiğini Vurguladı

Spor Haberleri 30 Ocak 2024 10:17

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Sağ Ve Sol Bek Için Acil Transfer Gerektiğini Vurguladı

Trendyol Süper Lig'in 23. haftasında Gaziantep FK'yı 2-1 mağlup eden Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, basın toplantısında sağ ve sol bek bölgelerine acil transfer yapılması gerektiğini dile getirdi. Buruk, Sacha Boey'in Bayern Münih'e transfer olmasının ardından sağ ve sol bekte alternatifler oluşturmak için oyuncu arayışında olduklarını belirtti.

Buruk, oyuncu eksikliğinin farkında olduklarını ve özellikle savunmanın kanatlarında transfer yapmak istediklerini ifade etti. Sacha'nın boşluğunu doldurabilecek bir sağ bek ve aynı zamanda sol bek için hızlı bir şekilde transfer yapmak istediklerini vurguladı. Başkanları Erden Bey'in bu konuda ellerinden geleni yaptığını ve yönetimlerinin kendilerine destek verdiğini söyleyen Buruk, Cuma gününe kadar iki transferi tamamlamak zorundalar.

Teknik direktör, bugün oynadıkları maçta Kaan'ı sağ bekte kullanmalarının olumlu olduğunu belirtti ancak rotasyon yapabilmek için bir sağ bek ve bir sol bek transferine ihtiyaçları olduğunu dile getirdi. Oyuncularının ellerinden geleni yaptığını ve onlara güvendiklerini ifade eden Buruk, transferlerin bir an önce tamamlanması gerektiğini kaydetti.

Transfer konusunda sürekli oyuncu aradıklarını belirten 50 yaşındaki teknik adam, zor bir dönemde olduklarını ve zor mevkilerde oyuncu aradıklarını dile getirdi. Transferin son haftasında yapmanın zor olduğunu ancak en iyisini yapmaya çalışacaklarını söyleyen Buruk, bahane üretmeden kazanmaya odaklandıklarını vurguladı.

Sağ ve sol bek transferlerine öncelik verdiklerini ifade eden Buruk, diğer mevkiler için de fırsatlar çıkabileceğini belirtti. Avrupa transfer döneminin Cuma günü sona ereceğini ve Türkiye'de transfer sezonunun devam edeceğini kaydeden teknik direktör, savunmadaki eksiklikleri gidermek amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler