Galatasaray, Yılport Samsunspor'u 2-0 Mağlup Ederek Önemli Bir Galibiyet Aldı Ve Yürüyüşüne Devam Etti

Spor Haberleri 03 Şubat 2024 19:52

Galatasaray, Yılport Samsunspor'u 2-0 Mağlup Ederek Önemli Bir Galibiyet Aldı Ve Yürüyüşüne Devam Etti

Galatasaray'ın teknik direktörü Okan Buruk, Süper Lig'in 24. haftasında deplasmanda Yılport Samsunspor'u 2-0 yenmelerinin önemli bir galibiyet olduğunu belirtti. Buruk, takımda bir yabancı oyuncu eksikliği olduğunu ve transfer yapabilecekleri bir bütçeleri olduğunu söyledi. Ancak istedikleri gibi bir oyuncu bulamazlarsa transfer yapmayacaklarını ifade etti.

Buruk, maçın ardından yapılan basın toplantısında, Samsunspor'un son haftalarda formu yükselen bir takım olduğunu vurguladı. Zorlu bir deplasman maçına çıktıklarını belirten Buruk, takımın maça etkili bir şekilde başladığını ve erken goller bulduklarını söyledi. Maçın zaman zaman dengeli geçtiğini ve Samsunspor'un da tehlikeli pozisyonlar yarattığını dile getiren Buruk, ancak sonunda önemli bir galibiyet elde ettiklerini ifade etti.

Okan Buruk, bundan sonraki hedeflerinin kupa maçına hazırlanmak olduğunu söyledi. Avrupa Kupası maçlarının başlayacağını ve yoğun bir fikstürün kendilerini beklediğini belirten Buruk, maçları kazanarak moral bulmak istediklerini dile getirdi.

Transfer çalışmalarına da değinen Buruk, transfer döneminin zorlu olduğunu ve üzerlerinde baskılar olduğunu söyledi. Ancak geçen sezon önemli bir yol kat ettiklerini ve tecrübeli oyuncuların takımda olduğunu belirtti. Buruk, hedeflerinin Avrupa kupalarında başarı elde etmek olduğunu vurgulayarak, eğer uygun bir oyuncu bulurlarsa transfer yapacaklarını ancak istedikleri gibi bir oyuncu çıkmazsa transfer yapmayacaklarını söyledi.

Okan Buruk, şu ana kadar 2 transfer yaptıklarını ve takımda sol bek ve santrfor pozisyonunda çeşitlilik yakaladıklarını belirtti. Transfer yapmanın devre arasında daha zor olduğunu dile getiren Buruk, fırsat transferleri için çalıştıklarını ve yönetimin kendilerine destek verdiğini ifade etti.

Özetle, Okan Buruk, Galatasaray'ın deplasmanda aldığı Yılport Samsunspor galibiyetinin önemli olduğunu ve yürüyüşlerinin devam ettiğini belirtti. Transfer konusuna da değinen Buruk, bir yabancı oyuncu eksikliği olduğunu ve transfer yapabilecekleri bir bütçelerinin olduğunu söyledi. Ancak istedikleri gibi bir oyuncu bulamazlarsa transfer yapmayacaklarını ifade etti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Fatih Terim Panathinaikos'un Başına Geçti!