Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş İstifa Etti: Trendyol 1. Lig Takımının Başkanı Görevinden Ayrıldı

Spor Haberleri 22 Ocak 2024 15:21

Gençlerbirliği Başkanı Niyazi Akdaş İstifa Etti: Trendyol 1. Lig Takımının Başkanı Görevinden Ayrıldı

Trendyol 1. Lig takımlarından Gençlerbirliği'nin başkanı Niyazi Akdaş, görevinden istifa ettiğini duyurdu. Kulübün şirketleşme kararının alınmaması ve maddi sıkıntılar nedeniyle istifa kararı aldığını belirten Akdaş, istifasını Trendyol 1. Lig'in 19. haftasında Sakaryaspor müsabakası sonrasına bıraktığını açıkladı.

Akdaş, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "10 Haziran 2021 tarihinde borç yükü ile devraldığım Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanlık görevim sırasında borçları ödeyebilmek için genel kurul yaparak yeni üyelerden katkı bekledim. Ancak beklediğim maddi katkıyı alamadım. Bunun üzerine kulübe kayyım atanmaması için tekrar başkanlığa aday oldum. Ancak hedeflediğim noktaya ulaşamadık. Bu sezon Gençlerbirliği'nin maddi olarak hayal kırıklığı yaşadığı bir noktadayız.

Giderlerin artması ve kur artışları nedeniyle içinden çıkılması zor bir durum oluştu. Kulübün sürdürülebilirliğinin sağlanması için şirketleşme yoluna gitmeyi önerdik ancak genel kurulda gerekli çoğunluk sağlanamadığı için bu karar alınamadı. Bu sebeplerle, sağlığımı daha fazla riske atmamak adına başkanlık görevimden istifa etme kararı aldım. Gençlerbirliği'ne olan sevgim ve sevdam hiçbir zaman değişmeyecektir. Hakkınızı helal edin."

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler