Manchester United, Manchester Metropolitan Üniversitesi Ile Yapay Zeka Kullanımını Genişleterek Performansını Artırmayı Hedefliyor.

Spor Haberleri 20 Ocak 2024 22:44

Manchester United, Manchester Metropolitan Üniversitesi Ile Yapay Zeka Kullanımını Genişleterek Performansını Artırmayı Hedefliyor.

Manchester United, performansını geliştirmek için yapay zeka kullanımını genişletmek amacıyla Manchester Metropolitan Üniversitesi ile ortaklık içinde çalışmaya hazırlanıyor. Bu ortaklık kapsamında, üniversitenin Spor Enstitüsü ile yapay zeka odaklı bir takım uzun ve kısa vadeli projeler üzerinde çalışacak.

Bu proje, Manchester United'ın erkek, kadın ve akademi takımlarını desteklemeyi hedefliyor. Maçlar sırasında toplanan verilerle çalışacak olan yapay zeka sistemi, kulübün antrenör kadrosuna takımların nerede iyileştirilebileceğini analiz etme konusunda yardımcı olacak.

Programın nisan ayında başlaması planlanıyor ve bu ortaklık, kulübe yapılan yatırımdan önceye dayanıyor. Ineos'un spor direktörü Dave Brailsford, bisiklet sporunda Manchester United ile yakın bir işbirliği içinde çalışmakta ve takımın futbol faaliyetlerini değerlendirerek nerede iyileştirilebileceklerine dair önerilerde bulunmaktadır.

Üniversite ise kadın futbolunda ön çapraz bağ sakatlıklarının önlenmesini artırmak amacıyla özel bir doktora programı başlatacak. Bu çalışmalar, kadın futbolunda sakatlanmaları azaltmayı hedeflemektedir.

Manchester United Futbol Direktörü John Murtough, futbolda sürekli olarak yenilik ve ilerleme arayışında olduklarını belirtti ve bu ortaklığın kulübün çabalarını daha da güçlendireceğini ifade etti.

Şu an erkek takımı Premier Lig sıralamasında 7. sırada yer alırken, kadın takımı ise Women's Super League'de 4. sırada bulunmaktadır.

Ineos başkanı Ratcliffe'nin kulübe yapacağı yatırımın 13 Şubat'ta sonuçlanması bekleniyor ve bu da kulübün güçlenmesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler