Michael Jordan'a Ait Ikonik Ayakkabı Seti Açık Artırmaya Çıkıyor, Rekor Satış Bekleniyor!

Spor Haberleri 27 Ocak 2024 17:36

Michael Jordan'a Ait Ikonik Ayakkabı Seti Açık Artırmaya Çıkıyor, Rekor Satış Bekleniyor!

Basketbol efsanesi Michael Jordan'a ait ikonik ayakkabılar, bir set halinde açık artırmaya çıkarılıyor. Bu koleksiyonun 7 ila 10 milyon dolar arasında bir satış yapması bekleniyor, böylece Jordan bir kez daha bir rekor kırmış olacak.

Bu set, Michael Jordan'ın Chicago Bulls'un halkla ilişkiler direktörüne verdiği ayakkabılardan oluşuyor ve Jordan'ın kariyerindeki altı NBA şampiyonluğunun maçlarında giydiği ayakkabıları içeriyor. Bu nedenle, bu koleksiyonun büyük bir talep görmesi ve 7 ila 10 milyon dolar arasında bir fiyata satılması bekleniyor.

Michael Jordan'ın ayakkabılarıyla ilgili açık artırma olayı, geçmişteki bir olayı da anımsatıyor. Jordan'ın son şampiyonluğunda giydiği ayakkabılar 2 milyon 200 bin dolara satılarak bugüne kadar satılan en pahalı spor ayakkabısı rekorunu kırmıştı. Ayrıca, Jordan'a ait diğer ayakkabılar da geçtiğimiz yıl açık artırmada yaklaşık 1 buçuk milyon dolara satılmıştı. Bu nedenle, Jordan'a ait olan bu setin de büyük bir ilgi görmesi ve rekor bir fiyata satılması bekleniyor.

Michael Jordan'ın açık artırması, 2 Şubat tarihinde New York'ta gerçekleştirilecek. Jordan'ın Chicago Bulls ile kazandığı şampiyonluklar, NBA tarihinde önemli bir yer tutuyor ve bu ayakkabılar da bu zaferlerin bir parçası olmaları nedeniyle büyük bir değer taşıyor.

Michael Jordan'ın bu efsanevi ayakkabı koleksiyonunun açık artırmada büyük bir ilgi göreceği ve tarihe geçecek bir fiyata satılacağı kesin gibi görünüyor.

Benzer Haberler

Sivasspor-Konyaspor Maçı Ne Zaman?