Milli Boksör Gizem Özer, 8. Kez Türkiye Şampiyonu Olarak Paris Olimpiyatları'na Hazırlanıyor.

Spor Haberleri 22 Ocak 2024 10:05

Milli Boksör Gizem Özer, 8. Kez Türkiye Şampiyonu Olarak Paris Olimpiyatları'na Hazırlanıyor.

Gizem Özer, 23 yaşındaki milli boksör, son zaferiyle birlikte 8. kez Türkiye şampiyonu oldu. Elazığ Belediyespor Kulübü bünyesinde yer alan ve 2017 yılında boksla tanışan Özer, bu süre zarfında birçok kritik başarı elde etti. Özer, şimdi gözünü Paris Olimpiyatları'na dikmiş durumda ve antrenmanlarına hız kesmeden devam ediyor.

Hedefi ise Türk bayrağını uluslararası alanda yükseklere taşımak. Başarılı boksör, önemli bir başarıya daha imza atarak 8. Türkiye şampiyonluğunu elde etti. Özer, antrenörü Cemil Döndü ile birlikte çalışmalarına devam ediyor ve en büyük hedefinin 2024 Paris Olimpiyatları'nda madalya kazanmak olduğunu belirtiyor. Bu önemli zaferle ilgili duygularını paylaşan Özer, Avrupa şampiyonası ve Paris Olimpiyatları için çalışmalarına hiç ara vermeden devam edeceğini ve ilini ve ülkesini en iyi şekilde temsil etmek istediğini ifade ediyor.

Antrenör Cemil Döndü ise, genç yetenek Özer'in gelecek vadeden bir sporcu olduğunu vurguluyor ve Paris Olimpiyatları'nda ülkeyi temsil etmeyi beklediklerini söylüyor. Özer ve Döndü, yoğun kamp dönemleri geçirerek ve sürekli çalışarak hedeflerine ulaşmaya çalışacaklarını belirtiyorlar.

Benzer Haberler