Novak Djokovic, Tarihi Başarı İçin Kortta! 2024 Avustralya Açık Başlıyor

Spor Haberleri 13 Ocak 2024 15:24

Novak Djokovic, Tarihi Başarı İçin Kortta! 2024 Avustralya Açık Başlıyor

Tenis dünyasının gözü, 2024 Avustralya Açık'a çevrildi. Bu prestijli grand slam turnuvası, yüzde 13'lük bir artışla toplam 86,5 milyon Avustralya doları (yaklaşık 1 milyar 745 milyon TL) ödülle tenisçilere rekabet fırsatı sunuyor.

Avustralya Açık, bu yıl gece yarısına kadar süren maçların önüne geçmek için 15 güne yayılacak. Melbourne kentinde düzenlenecek olan turnuva, 28 Ocak Pazar günü oynanacak finalle sona erecek.

Turnuvanın önemli bir değişiklikle karşı karşıya olduğunu belirtmek gerekir. Büyük Britanyalı Andy Murray ile Thanasi Kokkinakis arasında geçen yıl oynanan ve sabaha karşı 4'te tamamlanan maç, turnuvanın takviminde değişiklik yapılmasına neden oldu. Organizatörler, uzayan maçların önüne geçmek ve sporcuların fiziksel olarak daha fazla maçta kalmasını sağlamak için turnuvayı pazar gününden başlatma kararı aldı. Bu karar, organizatörlerin maddi açıdan da fayda sağlayacağı bir ekstra gün anlamına geliyor.

2024 Avustralya Açık, tenis tarihinin en büyük isimlerinden biri olan Novak Djokovic'in tarihi bir başarıya imza atma fırsatını sunuyor. Djokovic, bu turnuvayı kazanması halinde tüm zamanların en çok grand slam (24) kazanan tenisçisi Margaret Court'u geride bırakacak. 10 kez şampiyon olan Djokovic, bu yıl da Melbourne'de kazanarak rekorlarını daha da genişletebilir.

Turnuvada Djokovic'in yanı sıra diğer büyük isimler de yer alıyor. İspanyol Rafael Nadal, son yılların en fazla grand slam kazanan erkek tenisçisi unvanını korumak için mücadele edecek. Ancak Djokovic'in hedefi, bu rekoru elinde tutan Nadal'ı geride bırakmak.

2024 Avustralya Açık, tenis severlere büyük heyecan ve rekabet vaat ediyor. Turnuva boyunca yaşanan gelişmeleri takip etmek için gözler Melbourne'de olacak.

Benzer Haberler