TFF Açıkladı: Süper Lig Takım Harcama Limitleri Belli Oldu

Spor Haberleri 10 Ocak 2024 18:09

TFF Açıkladı: Süper Lig Takım Harcama Limitleri Belli Oldu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2023-2024 Sezonu Süper Lig Takım Harcama Limitleri'ni ikinci transfer ve tescil dönemi ile ilgili olarak belirledi. TFF, bu konudaki duyuruyu resmi olarak yaptı.

TFF'den yapılan açıklamada, Süper Lig kulüplerinin ikinci transfer ve tescil dönemi ile ilgili olarak, Kulüp Lisans ve Finansal Sürdürülebilirlik Talimatı'nın 121. maddesi kapsamında Ek XIII/G fıkrasına dayanarak Takım Harcama Limitleri belirlendiği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, harcama limitlerinin belirlenmesinde, Süper Lig'de yer almamış kulüplerin profesyonel futbol takımı harcama limitlerinin, Süper Lig'i 7-15 sıralarında tamamlamış kulüplerin T+1 sezonu için onaylanan Takım Harcama Limitleri'nin ortalamasının alınacağı belirtildi.

Kulüp Lisans ve Finansal Sürdürülebilirlik Talimatı'nın EK XIII G maddesine göre ise takım harcama limitlerinin başvurular ve transfer tescil dönemlerinin son gününe kadar yapılacak başvurular üzerine Kulüp Lisans Kurulu tarafından artırılabileceği vurgulandı.

Aşağıda, 2023-2024 Sezonu Takım Harcama Limitleri yer almaktadır:

[Tablo Eklenmiştir]

Kulüplerin bu limitlere uygun hareket ederek harcamalarını sürdürmesi bekleniyor. Futbol kulüpleri, belirlenen harcama limitlerine riayet ederek mali disiplini koruma konusunda önemli bir sorumluluk taşıyorlar. Bu sınırlamalar, Türk futbolunun finansal sürdürülebilirliğini sağlamaya yönelik bir adım olarak görülüyor.

Benzer Haberler