TFF, Trendyol Süper Lig'den 7 Kulübü Pfdk'ya Sevk Etti

Spor Haberleri 31 Ocak 2024 11:42

TFF, Trendyol Süper Lig'den 7 Kulübü Pfdk'ya Sevk Etti

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trendyol Süper Lig'den 7 kulübü Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk etti. Hukuk Müşavirliği tarafından yapılan açıklamaya göre, 23. haftada oynanan maçlarda çeşitli ihlallerin yaşandığı gerekçesiyle Yukatel Adana Demirspor, TÜMOSAN Konyaspor, EMS Yapı Sivasspor, Beşiktaş, MKE Ankaragücü, Yılport Samsunspor ve Trabzonspor disiplin kuruluna sevk edildi.

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Feyyaz Uçar ve Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, "hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar" maddesi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi. Yukatel Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak ise "talimatlara aykırı hareketi", "hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve hakareti" maddelerinden dolayı disipline verildi. EMS Yapı Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun da sportmenliğe aykırı hareketiyle kurula sevk edilen isimler arasında yer aldı.

Trabzonspor'un antrenörleri Egemen Korkmaz, Mustafa Sarp ve Haluk Güngör ise talimatlara aykırı hareketlerinden dolayı disipline gönderildi. Ayrıca, Mondihome Kayserispor görevlisi Muammer Kaya'nın da sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle PFDK'ya sevki kararlaştırıldı.

Bu gelişmelerle birlikte, Türkiye Futbol Federasyonu'nun tüm kulüpler üzerinde disiplin kurallarının titizlikle uygulanacağı ve ihlallerin cezalandırılacağı vurgulanmaktadır. Kulüpler ve yöneticiler, verilecek kararların adil bir şekilde değerlendirilmesini beklerken, futbol camiası bu olayların tekrarlanmaması ve fair play anlayışının korunması konusunda birleşmektedir.

Benzer Haberler