Trabzonspor Maçında Attığı Gol Sonrası İsrailli Futbolcunun Bileğindeki Yazıyı Kameralara Göstermesiyle Gözaltına Alındı

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 11:24

Trabzonspor maçında attığı gol sonrası İsrailli futbolcunun Filistin'e destek veren bileğindeki yazıyı kameralara göstermesiyle gözaltına alındı.

İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel, Antalyaspor-Trabzonspor maçındaki golünden sonra attığı gol sevinci sırasında İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını destekleyici bir bilek yazısı göstermiş ve bu hareketi nedeniyle gözaltına alınmıştı. Ancak Jehezkel'in ifadesi kamuoyuna açıklandı ve olayın ardındaki nedenler ortaya çıktı.

28 yaşındaki futbolcu, ifadesinde kimsenin kışkırtılmasını veya provoke edilmesini amaçlamadığını belirtti. Jehezkel, savaşın sona ermesini istediğini ve bu yüzden maç sırasında bilekteki yazıyı gösterdiğini dile getirdi.

Olayın detaylarına ilişkin bilgi veren DHA muhabiri Alparslan Çınar, Jehezkel'in savunmasında daha fazla bilgi verdi. Jehezkel'in, Filistin'deki çatışmaların sona ermesini ve barışın sağlanmasını umduğunu belirttiği söyleniyor.

Bu olayın tüm detaylarını kullanarak, Antalyaspor-Trabzonspor maçında gol atan İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel'in gözaltına alınma sebeplerini ve ifadesini aktardık. Jehezkel'in amacının savaşın sona ermesi ve barışın sağlanması olduğunu vurguladık.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Türkiye Kupası Son 16 Turunda Hakemler Belli Oldu

Galatasaray'dan Zafer! 3 Golle 3 Puan Aldı