Adıyaman'da İsias Otel Faciasının Yargılama Süreci Başladı: Voleybolcuların Aileleri Adalet Bekliyor

Spor Haberleri 16 Ocak 2024 10:52

Adıyaman'da İsias Otel Faciasının Yargılama Süreci Başladı: Voleybolcuların Aileleri Adalet Bekliyor

Adıyaman'da 6 Şubat depreminde meydana gelen İsias Otel faciasıyla ilgili yargılama süreci başladı. KKTC'den gelen 26'sı çocuk, toplamda 72 kişiye mezar olan otelde hayatını kaybeden voleybolcuların aileleri, NTV'ye verdikleri röportajda duygularını ve beklentilerini dile getirdi.

6 Şubat'ta Adıyaman'da yaşanan depremin ilk sarsıntısında kumdan enkaza dönüşen İsias Otel, birçok voleybolcunun hayatını kaybetmesine sebep oldu. Bu acı olay sonrasında başlayan yargılama süreci, aileleri umutlandırdı. Ancak adaletin yerini bulması ve sorumluların cezalandırılması için mücadelelerini sürdürdüklerini belirttiler.

Voleybolcuların aileleri, yargılama sürecinden beklentilerini dile getirerek adaletin sağlanmasını istediklerini vurguladılar. Bu sürecin uzun ve zorlu olabileceğinin farkında olduklarını söyleyen aileler, ancak sevdiklerinin kaybının acısının hafifleyeceği umuduyla mücadelelerine devam edeceklerini ifade etti.

Hayatını kaybeden voleybolcuların aileleri, otel yönetiminin ihmallerinden dolayı bu facianın meydana geldiğine inanıyor. Otelin gerekli önlemleri almadığı ve güvenlik açıkları bulunduğu iddialarıyla birlikte adaletin sağlanmasını bekliyorlar. Bu davanın sonucunda sorumluların cezalandırılmasıyla birlikte gelecekte benzer olayların yaşanmasının önüne geçilmesini umut ediyorlar.

Aileler, sevdiklerinin hayatına mal olan bu facianın unutulmaması için mücadele edeceklerini belirttiler. Bu süreçte tüm ailelerin birbirine destek verdiğini ve birlikte hareket ettiklerini vurgulayan aileler, adaletin yerini bulmasıyla birlikte yaraların sarılacağına inanıyorlar.

Adıyaman'da gerçekleşen İsias Otel faciasıyla ilgili yargılama sürecinin başlaması, aileleri umutlandırmış durumda. Hayatını kaybeden voleybolcuların aileleri, beklentilerini ve duygularını NTV'ye aktardı. Adaletin sağlanması ve sorumluların cezalandırılmasıyla birlikte bu acı olayın bir daha yaşanmamasını umut ediyorlar.

Benzer Haberler

Türkiye Kupası Son 16 Turunda Hakemler Belli Oldu