Alperen Şengün, 2024 Nba All-Star'ında Yedek Olarak Seçilebilir.

Spor Haberleri 26 Ocak 2024 18:11

Alperen Şengün, 2024 Nba All-Star'ında Yedek Olarak Seçilebilir.

2024 NBA All-Star maçı için yapılan oylama sonuçları açıklandı. Doğu ve Batı Konferansı'nın ilk beş oyuncusu belirlendi. Doğu Konferansı'nın kaptanı Giannis Antetokounmpo olurken, Batı Konferansı'nın kaptanlığını ise LeBron James üstlenecek. Kaptanlar, kendi konferansları için takım oluşturacaklar.

Doğu Konferansı'nın ilk beşi şu şekilde: Giannis Antetokounmpo, Joel Embiid, Jayson Tatum, Tyrese Haliburton ve Damian Lillard.

Batı Konferansı'nın ilk beşi ise şu şekilde: LeBron James, Kevin Durant, Nikola Jokic, Luka Doncic ve Shai Gilgeous-Alexander.

Öte yandan, Houston Rockets forması giyen Alperen Şengün, oylamada 1.8 milyon oy alarak Batı Konferansı frontcourt oyuncuları arasında 5. sırayı aldı. Alperen Şengün'ün yedek olarak All-Star maçına seçilme şansı bulunuyor. Yedek oyuncuların açıklanması ise 1 Şubat tarihinde gerçekleşecek.

2024 NBA All-Star maçı, 16-18 Şubat tarihleri arasında Indiana'da gerçekleştirilecek. Bu sezon All-Star etkinliği, Indiana ev sahipliği yapacak. NBA hayranları heyecanla bu etkinliği bekliyor.

Benzer Haberler