Antalyaspor'un İsrailli Futbolcusu Gözaltına alındı

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 00:50

Antalyaspor'un İsrailli Futbolcusu Gözaltına alındı

Antalyaspor-Trabzonspor maçında attığı gol sonrası yaptığı hareketten dolayı kadro dışı bırakılan İsrailli oyuncu Sagiv Jehezkel, gözaltına alındı. Antalyaspor'un evinde Trabzonspor ile 1-1 berabere kaldığı maçın 68. dakikasında gol atan Jehezkel'in, gol sevincinde sol bileğinde yer alan sargının üzerinde "100 days 07.10" ifadeleri görülüyordu.
Bu ifadelerle Jehezkel'in, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama atıfta bulunduğu ve savaşın başladığı tarihte 100. gün olduğuna vurgu yaptığı düşünülüyor. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Jehezkel hakkında "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçundan adli soruşturma başlatıldığını duyurdu.
Antalyaspor yönetimi de Jehezkel'in milli değerlere aykırı hareket ettiği gerekçesiyle kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Türkiye Futbol Federasyonu da Jehezkel'in davranışını kınayarak Antalyaspor'un kararını destekledi ve disiplin soruşturması başlatıldığını belirtti. Jehezkel daha önce de Filistin için yapılan saygı duruşuna katılmamak istemesi nedeniyle geçici olarak kadro dışı kalmıştı.
 

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler