Türkiye'nin En Yaşlı Masa Tenisi Sporcusu Ahmet Özer, 112 Ödülle Hedefini Açıkladı: "100 Yaşına Kadar Raket Sallamak"

Spor Haberleri 27 Ocak 2024 17:33

Türkiye'nin En Yaşlı Masa Tenisi Sporcusu Ahmet Özer, 112 Ödülle Hedefini Açıkladı: "100 Yaşına Kadar Raket Sallamak"

Mersin'de, emekli sınıf öğretmeni Ahmet Özer'in 10 yaşında masa tenisiyle tanışması, onun hayatının dönüm noktalarından biri olmuştur. Bugüne kadar 112 ödül kazanan Türkiye'nin en yaşlı masa tenisi sporcusu olan Özer, 70 yıldır bu sporu sürdürmekte ve hedefi 100 yaşına kadar raket sallamaktır.

Ahmet Özer, öğretmenlik görevi sırasında masa tenisini okuluna getirmiş daha sonra Mersin'e dönerek sporla ilgisini devam ettirmiştir. 2002 yılında Japonya'da düzenlenen dünya şampiyonasında Türkiye'yi temsil eden Özer, bu deneyimden büyük bir gurur duymuştur. Dünya ve Avrupa şampiyonlukları başta olmak üzere birçok ulusal birincilik kazanmıştır.

70 yıldır masa tenisi oynayan Ahmet Özer, başarısının tesadüf olmadığını ve sevgiyle başladığı bu sporda başkalarına da yol gösterdiğini belirtiyor. Onun için önemli olan masa tenisine değer vermek ve severek yapmaktır. 87 yaşında olan Özer, Türkiye'nin en yaşlı masa tenisi sporcusu unvanını taşımaktadır. Ayrıca antrenörlük yaparak genç sporcuların yetişmesine katkı sağlamıştır.

Ahmet Özer'in hedefi 100 yaşına kadar masa tenisi oynamaktır. Yaşına rağmen halen aktif olarak müsabakalara katılan Özer, gençlere örnek olmaktadır. Bu hedefine ulaşabilmek için performansına dikkat etmektedir.

Mersin'de 10 yaşında masa tenisiyle tanışan emekli sınıf öğretmeni Ahmet Özer'in, Türkiye'nin en yaşlı masa tenisi sporcusu unvanını taşıdığı ve bugüne kadar 112 ödül kazandığı belirtiliyor. Özer'in 70 yıldır bu spora olan sevgisi ve başarıya ulaşmasının altında yatan sebep ise, sevgiyle yapılan işin başarı getirdiği düşüncesidir. Özer, hedefinin 100 yaşına kadar masa tenisi oynamak olduğunu dile getirmiştir. Bu spor haberinde, Türkiye'nin en yaşlı masa tenisi sporcusu Ahmet Özer'e ve başarılarına vurgu yapılırken, Özer'in öğretmenlik mesleğinde de önemli bir rol oynadığı belirtilmektedir. Sonuç olarak Ahmet Özer'in yaşına rağmen aktif bir spor yaşamı sürdürmesi ve hedeflerine odaklanması, gençlere ve sporseverlere ilham vermektedir.

Benzer Haberler

Türkiye Kupası Son 16 Turunda Hakemler Belli Oldu