Beşiktaş'ın Yeni Transferi Jonas Svensson: 'Türkiye'de Oynamak İçin Sabırsızlanıyorum'

Spor Haberleri 10 Ocak 2024 16:38

Beşiktaş'ın Yeni Transferi Jonas Svensson: 'Türkiye'de Oynamak İçin Sabırsızlanıyorum'

Beşiktaş'ın yeni transferi Jonas Svensson, Beşiktaş YouTube kanalına verdiği röportajda heyecanını ve Türkiye hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Svensson, Beşiktaş'a katılma kararı hakkında şunları söyledi: 'Elbette çok mutluyum, benim için çok önemli bir gün. İleriye doğru bir adım attığım için mutluyum. Beşiktaş büyük ve tüm dünyada tanınan bir kulüp. Benim için özel bir gün ve Beşiktaş'ta olduğum için çok mutluyum.'

Futbol kariyerine nasıl başladığı hakkında konuşan Svensson, 'Futbolcu bir ailede büyüdüm. Yürümeye başladığımdan bu yana bana futbol oynamam gerektiğini söylediler. Tüm ailem futbol oynuyordu. Sanırım futbol oynamaya başlamam çok doğal bir şeydi ve neredeyse yürümeden topu bana verdiler. Her şey böyle başladı diyebilirim.' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Türkiye'yi ve Türk futbolunu nasıl gördüğü sorulduğunda Svensson, 'Türkiye beni her zaman büyülemiştir. Hep futbol oynanacak ve yaşanacak bir ülke olarak görmüşümdür. Buradaki futbol kültürü ve fanatik taraftarlar beni hep etkilemiştir. Buradaki ofansif futbol anlayışını da seviyorum. Maçları izlemeyi ve oynamayı daha eğlenceli hale getiriyor. Elbette daha önce Türkiye’de oynayan ve burası hakkında olumlu konuşan arkadaşlarım da vardı. Ben de farklı bir kültürde yaşamak istedim. Çünkü kuzeyden geliyorum ve orada her şey oldukça farklıdır. Burada yaşamanın ve Türk kültürünü öğrenmenin iyi bir deneyim olacağını düşündüm.' ifadelerini kullandı.

Türkiye'deki futbol kültürünü ve taraftarları öven Svensson, 'Burada oynayan herkes taraftarların fantastik, çok bağıran ve destekleyen olduğunu rahatlıkla söyleyebilir. Türkiye’deki sportif kültür bambaşka bir seviyede. Ben de burada oynamak için sabırsızlanıyorum. Umarım beraber birçok maç kazanırız.' dedi.

Jonas Svensson, Beşiktaş ile başlayacak yeni macerasına büyük bir heyecanla hazırlandığını ve takıma katkı sağlamak için elinden gelenin en iyisini yapmak istediğini belirtti.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler