Beşiktaş, Yenildiği Maçta Galibiyet Golünü Atan Patricia Seteco'nun Cinsiyetinin Araştırılmasını İstiyor

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 19:37

Beşiktaş, Yenildiği Maçta Galibiyet Golünü Atan Patricia Seteco'nun Cinsiyetinin Araştırılmasını İstiyor

Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde yaşanan cinsiyet tartışması, Beşiktaş'ın Gaziantep ALG Spor'a yenildiği maçta galibiyet golünü atan Patricia Seteco'nun cinsiyetinin araştırılmasını istemesiyle başladı. Beşiktaş Futbol AŞ Yöneticisi Fırat Fidan, maçın ardından yaptığı açıklamada, "Kimlik değiştirip erkeği kadın diye oynattılar!" ifadesini kullanarak tartışmayı başlattı.

Bu açıklamaların ardından Gaziantep ALG Spor İdari Direktörü Hasan Sarıgül, oyuncunun davranışlarından şüphelendiklerini belirterek federasyona başvuracaklarını söyledi. Ancak ALG cephesi bu iddiaları komik bulduğunu belirtti ve transferin tüm kurallara uygun ve federasyonların izniyle gerçekleştiğini savundu. Kulüp, tartışmalara yanıt vermek için bir açıklama yapmayı planlıyor.

Patricia Seteco'nun sosyal medya hesapları da konuyu daha da karmaşık hale getiriyor. Facebook sayfasında cinsiyet bölümünde erkek seçeneğinin işaretli olduğu görülmektedir. Hasan Sarıgül, Seteco'nun Facebook sayfasında erkek seçeneğinin işaretli olduğunu belirtti.

Bu gelişmelere rağmen, cinsiyet tartışması hala devam etmektedir ve konuyla ilgili daha fazla detaya ve araştırmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tartışma, kadın futbolunun ve cinsiyet eşitliğinin önemini bir kez daha gündeme getirmiştir. Federasyonun yapacağı araştırma sonuçları ve kulüplerin açıklamaları, bu tartışmanın sonucunu belirleyecektir.

Benzer Haberler