Burdur'da Bir Basketbol Antrenörü, Oyuncularına Moral Vermek Için Maça Cansız Manken Gönderdi

Spor Haberleri 20 Ocak 2024 16:47

Burdur'da Bir Basketbol Antrenörü, Oyuncularına Moral Vermek Için Maça Cansız Manken Gönderdi

Burdur'da bir basketbol antrenörünün, bir yıl maçlardan men cezası alması üzerine, oyuncularına moral olması için okul sporları müsabakası basketbol final maçına hazırladığı cansız mankeni gönderdiği belirtildi. 26 yaşındaki antrenör Mevlüt Gezer, mahkemenin verdiği cezanın ardından oyuncularına moral vermek için bu yöntemi tercih etti.

Gezer, kendi iş yerindeki cansız mankenlere kendi kıyafetlerini ve yüzünün renkli fotokopisini giydirerek maça götürdü. Mankeni spor salonunun kapısına getirip oyuncularına teslim eden Gezer, böylelikle onlara güç ve motivasyon sağlamayı amaçladı. Antrenör, oyuncularının saha kenarındaki mankeni görerek motive olmalarını arzuladığını ifade etti. Gezer, maçlarda mankene giydirdiği kombinle hiç final kaybetmediğini söyledi. Basketbol antrenörü, oyuncularının kendini yansıtan mankene bakarak daha iyi oynamalarını ve maçı kazanmalarını umduğunu belirtti.

Gezer, maçlardan men cezası nedeniyle tribüne dahi giremediğini ve bu durumun kendisini çok üzdüğünü dile getirdi. Ancak en azından oyuncularının arkalarını döndüklerinde kendisini göreceklerini ve onları yalnız bırakmadığını göstermek istediğini vurguladı.

Benzer Haberler