Faruk Koca: Türkiye'de Futbol Kültürü Eksik

Spor Haberleri 02 Şubat 2024 16:18

Faruk Koca: Türkiye'de Futbol Kültürü Eksik

Trendyol Süper Lig ekiplerinden MKE Ankaragücü'nün eski başkanı Faruk Koca, Hakem Halil Umut Meler'e yaptığı saldırının ardından 16 gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmiştir. Koca, verdiği röportajda Türkiye'de futbol kültürünün olmadığını belirtmiş ve adli sürecin devam ettiğini söylemiştir.

Olayın yaşandığı süreçte tepkisinin yanlış bir biçimde ortaya çıktığını itiraf eden Koca, bundan sonraki adımların doğru atılması gerektiğini vurgulamıştır. Türkiye'de futbolun geldiği durumun olumsuz olduğunu dile getiren Koca, taraftar sayısının düşmesinin herkesin sorumluluğu olduğunu belirtmiştir. Türkiye'de futbolun marka değerinin azaldığını ifade eden Koca, bu konuda başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere tüm paydaşların sorumluluk taşıdığını söylemiştir. Koca, ayrıca MKE Ankaragücü Kulübü başkanlığı döneminde sorumluluk taşıdığını ve futbolun kurumsallaşması gerektiğini vurgulamıştır.

Amatör kümeye düşme noktasında kulüpte sorumluluk aldıklarını belirten Koca, finansal ve kurumsal açıdan Türkiye'nin en iyi kulüplerinden biri haline gelen MKE Ankaragücü'nün mevcut futbolculardan başka bir borcu olmadığını ve vergi borcunun dahi olmadığını ifade etmiştir. Türkiye'deki futbol problemlerinin masaya yatırılarak çözüme kavuşturulması gerektiğini söyleyen Koca, yanlış bir mekanizmanın üzerinde oturulmasının da suç olduğunu dile getirmiştir.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler