Fatih Terimli Panathinaikos, Yunanistan Ligi'nde Lider Paok'a Mağlup Oldu Ve Eleştiri Oklarının Hedefi Oldu

Spor Haberleri 31 Ocak 2024 11:47

Fatih Terimli Panathinaikos, Yunanistan Ligi'nde Lider Paok'a Mağlup Oldu Ve Eleştiri Oklarının Hedefi Oldu

Fatih Terim'in teknik direktörlüğünü yaptığı Yunan takımı Panathinaikos, kupa maçının ardından ligdeki maçı da kaybederek eleştirilere maruz kaldı. Panathinaikos, PAOK'a 2-1 yenildi ve ligde liderlik koltuğunu PAOK'a kaptırdı. Takımın tek golünü Trabzonspor'dan transfer edilen Bakasetas penaltıdan kaydetti. Fatih Terim'in takımı, ligde 3. sıraya gerileyerek haftayı tamamladı. Yunanistan Kupası'nda Atromitos'a yenilen Panathinaikos, ardından da PAOK'a mağlup olarak, tecrübeli teknik adam Fatih Terim eleştirilerin odak noktası haline geldi.

Yunan spor basını, Fatih Terim'i eleştiri oklarının hedefi haline getirdi. Kosta Kofinas, Terim'in hem olumlu hem de olumsuz taraflarını değerlendirerek, Terim'in takımı için büyük hedef olan şampiyonluğu kazanma inancını vurguladı. Nikos Silvermakopoulos, Terim'in takımın üzerine bindiği ve risk aldığı yönünde eleştirilerde bulundu. Antonis Karpetopoulos, Terim'in takıma yeni bir atmosfer getirmesi bekleniyordu ancak başarısız sonuçlardan dolayı bazı taraftarların Terim'e yönelik eleştirilerinin arttığını belirtti. Christios Menglidis, Panathinaikos'un derbilerdeki başarısızlığını vurguladı ve Atromitos maçını kazanması gerektiğini söyledi. Aris Nikolakis ise PAOK'un Panathinaikos'un üzerinde olduğunu ve Lucescu'nun Terim'i mağlup ettiğini dile getirdi.

Fatih Terim'in Panathinaikos'taki performansı ise karmaşık bir şekilde eleştirilere tabi tutuldu. Takımın başına getirildiği günden bu yana 8 maça çıkan Terim, 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi elde etti. Maçlarda beklenmedik müdahalelere yönelen Terim'in risklerinin sonuçları çok önemli olduğu belirtilirken, bazı eleştirmenler ise Terim'in oyun tarzının takım için uygun olmadığını ve Jovanovic'in futbolunun daha çok beğenildiğini ifade etti.

Bu yaşanan sonuçlarla birlikte Panathinaikos'un şampiyonluk hedefi daha da zorlaşmış görünüyor. Terim'in takımı, Atromitos ile oynayacakları kupada rövanş maçı ve Olympiakos ile oynayacakları derbi maçında başarı elde etmek zorunda. Terim'in nasıl bir performans sergileyeceği ve takımın bu zorlu maçlardan nasıl bir sonuç alacağı ise merakla bekleniyor.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler