Filistin'e Verdiği Destek Nedeniyle Vatandaşlıktan Çıkarılması Talep Edilen Futbolcu Benzema Hakkında Suç Duyurusu

Spor Haberleri 17 Ocak 2024 16:27

Filistin'e Verdiği Destek Nedeniyle Vatandaşlıktan Çıkarılması Talep Edilen Futbolcu Benzema Hakkında Suç Duyurusu

Fransız futbolcu Karim Benzema, Filistin'e verdiği destek nedeniyle Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin tarafından vatandaşlıktan çıkarılmasını talep etmesi üzerine iftira suçlamasıyla şikayette bulundu. Benzema, Müslüman Kardeşler örgütüyle bağlantılı olmakla suçlandığını belirterek, bu iddiaların asılsız olduğunu vurguladı.

Cumhuriyet Adalet Mahkemesine yaptığı şikayet başvurusunda Benzema, siyasi oyunların hedefi olduğunu ve 7 Ekim saldırılarının ardından özellikle bu oyunların arttığını ifade etti. Futbolcu, İsrail'in saldırılarına karşı Gazze halkını destekleyen bir mesaj paylaştıktan sonra siyasilerin hedefi haline geldi.

Fransa İçişleri Bakanı Darmanin, Benzema'nın Müslüman Kardeşler ile bağlantılı olduğunu iddia etmişti. Ancak futbolcu, bu iddiaların gerçek dışı olduğunu ve Müslüman Kardeşler veya başka herhangi bir hareketle bağlantısının olmadığını belirtti.

Benzema'nın bu şikayeti, Fransız politikacılar arasında tartışmalara neden oldu. Filistin sorununa duyarlılık gösteren birçok kişi, futbolcunun hakaret ve iftiralarla suçlanmasını eleştirirken, bazı politikacılar ise Benzema'nın mesajının provokatif olduğunu ve tehlikeli bir şekilde siyasi bir konuyu kışkırttığını savundu.

Bu olay, Benzema'nın siyasi görüşlerinin kamuoyuna yansıması ve Fransız yetkililer tarafından hedef alınması nedeniyle geniş yankı uyandırdı. Bu gelişmeler, futbol dünyasının dışında da önemli bir tartışma konusu haline geldi.

Benzer Haberler

Türkiye Kupası Son 16 Turunda Hakemler Belli Oldu