Dani Alves, Cinsel Saldırı Iddiasıyla Mahkemede Yargılanıyor: İspanyol Savcı 9 Yıl Hapis Ve 150 Bin Euro Tazminat Talep Ediyor

Spor Haberleri 05 Şubat 2024 19:10

Dani Alves, Cinsel Saldırı Iddiasıyla Mahkemede Yargılanıyor: İspanyol Savcı 9 Yıl Hapis Ve 150 Bin Euro Tazminat Talep Ediyor

Bugün Barcelona'da başlayacak olan mahkeme duruşmasında, Barcelona'nın eski yıldızı Dani Alves'in bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiası ele alınacak. İddiaya göre, Brezilyalı futbolcu 2022 yılında bir gece kulübünün tuvaletinde kadına saldırmıştı.

İspanyol savcı, Alves'in 9 yıl hapis cezasına çarptırılmasını ve mağdura 150 bin euro tazminat ödemesini talep ediyor. Alves ise suçlamaları reddediyor ve kadınla rızası dahilinde cinsel ilişkiye girdiğini söylüyor. İspanya'da tecavüz iddiası genel cinsel saldırı suçlaması altında değerlendirilmekte ve 4 ila 15 yıl arasında hapis cezası almak mümkün olmaktadır. Duruşmanın üç gün sürmesi bekleniyor ve çeşitli tanıkların ifadelerine başvurulacak. İddia edilen mağdurun kimliği korunacak ve görüntüsü çarpıtılacak.

Bu haberde, Barcelona'nın eski futbolcusu Dani Alves'in bir kadına yönelik cinsel saldırı iddiasıyla mahkemede yargılanacağı ve savcının verdiği ceza talepleri anlatılmaktadır.

Benzer Haberler

Fenerbahçe, İstanbulspor'a konuk oluyor

Afrika Kupası Maçları Ne Zaman Sona Erecek?