Başakşehir, Eden Karzev'in İsrail-Hamas savaşıyla ilgili yaptığı paylaşımın ardından disiplin soruşturması başlattı

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 12:34

Başakşehir, Eden Karzev'in İsrail-Hamas savaşıyla ilgili yaptığı paylaşımın ardından disiplin soruşturması başlattı

Türkiye Süper Lig ekiplerinden RAMS Başakşehir, İsrailli futbolcu Eden Karzev'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın ardından disiplin soruşturması başlattığını duyurdu. Kulüp, Karzev'den yazılı bir savunma talep ettiğini belirtti.

Başakşehir'den yapılan açıklamada, Karzev'in kişisel sosyal medya hesabından ülkemizin hassasiyetlerine ters düşen bir paylaşım yaparak kulüp disiplin talimatlarını ihlal ettiği ifade edildi. Bunun üzerine kulüp, disiplin soruşturması başlattı ve Karzev'in yazılı savunması istendi.

Öte yandan, Antalyaspor'da forma giyen İsrailli futbolcu Sagiv Jehezkel de bir süre önce aynı konuyla ilgili bir olay yaşamıştı. Jehezkel, bir maçta attığı gol sonrasında bileğinde "100 days 7.10" ifadesini kullanarak İsrail-Hamas savaşının 100. gününe dikkat çekmişti. Bu paylaşımın tepki çekmesiyle birlikte Jehezkel, kadro dışı bırakılmış ve Antalya emniyet ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Başakşehir'in Karzev'e yönelik disiplin soruşturması, benzer bir olayın daha yaşandığı Türk futbolunda tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Özellikle uluslararası politika konularının spor dünyasına yansıması, etnik ve siyasi hassasiyetlerin ön plana çıkmasına neden oluyor.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Galatasaray'dan Zafer! 3 Golle 3 Puan Aldı