Atletico Madrid'den Fenerbahçe'ye Transfer Olan Çağlar Söyüncü, İstanbul'a Geldi

Spor Haberleri 27 Ocak 2024 11:15

Atletico Madrid'den Fenerbahçe'ye Transfer Olan Çağlar Söyüncü, İstanbul'a Geldi

İspanya La Liga ekiplerinden Atletico Madrid'de forma giyen milli futbolcu Çağlar Söyüncü, Fenerbahçe ile transfer görüşmeleri için İstanbul'a geldi. Söyüncü'yü Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki ile az sayıda taraftar karşıladı.

Çağlar Söyüncü'nün Fenerbahçe'ye transfer olacağına dair açıklama gece saatlerinde yapıldı. Fenerbahçe Kulübü, "2023-2024 sezonu ara transfer döneminde futbol takımımızın güçlendirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda milli oyuncu Çağlar Söyüncü kulübümüzle transfer görüşmelerini gerçekleştirmek üzere İstanbul'a gelecektir. Kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerine yer verdi.

Söyüncü'nün İstanbul'a geleceği açıklamasının ardından, milli futbolcuyu taşıyan uçak saat 02.30 sıralarında Atatürk Havalimanı'na indi. Söyüncü'yü Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki ve birkaç taraftar karşıladı.

Havalimanı çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Çağlar Söyüncü, "Türk halkı yıllardır arkamdaydı, ben de üstüme düşeni yaptım. Söylenecek çok bir şey yok. Burada Türkiye'deki bütün arkadaşlarımızla aramız iyi. İnşallah sonu güzel bir şampiyonlukla bitiririz" dedi.

Transferin hayata geçmesiyle birlikte Çağlar Söyüncü, Fenerbahçe'nin savunma hattına büyük katkı sağlayacak. Fenerbahçe, güçlü bir kadro oluşturarak şampiyonluk hedefine ulaşmayı planlıyor. Transfer süreciyle ilgili detaylar ise ilerleyen günlerde netleşecek.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler