Fenerbahçe'nin Çağlar Söyüncü Transferinde Kritik 24 Saate Girildi, Atletico Madrid'in Diğer Stoperiyle Anlaşmazlık Yaşandı

Spor Haberleri 22 Ocak 2024 10:04

Fenerbahçe'nin Çağlar Söyüncü Transferinde Kritik 24 Saate Girildi, Atletico Madrid'in Diğer Stoperiyle Anlaşmazlık Yaşandı

Fenerbahçe, Çağlar Söyüncü transferinde kritik bir sürece girdi. Milli futbolcunun Fenerbahçe'ye imza atmak için hazır olduğu ancak Suudi Arabistan'dan gelen teklifin Atletico Madrid'in başka bir stoperi olan Stefan Savic'i etkilediği iddia edildi. Savic'in takımdan ayrılmaması durumunda Çağlar Söyüncü'nün Fenerbahçe'ye transfer olacağı öne sürüldü.

Ara transfer döneminde Fenerbahçe, Leonardo Bonucci ve Rade Krunic'i kadrosuna katarak güçlendi. Şimdi ise Atletico Madrid forması giyen Çağlar Söyüncü'yü kadrosuna katmayı hedefliyor. Fanatik'in haberine göre, sarı-lacivertlilerin İspanyol ekibiyle yoğun bir pazarlık yaptığı ve anlaşma sağlama noktasına geldiği belirtildi. Atletico Madrid'in Çağlar'ı daha düşük bir bedelle kiralamaya razı olduğu ve bu nedenle anlaşmanın yakın olduğu ifade edildi. Çağlar'ın ise Fenerbahçe forması giymekte ısrarlı olduğu için bu kararın alındığı aktarıldı.

Ayrıca, 27 yaşındaki stopere Milan, Porto, Monaco, Fulham ve West Ham gibi takımların da tekliflerinin olduğu fakat Çağlar'ın bu tekliflere "sadece Fenerbahçe'ye imza atarız" yanıtını verdiği iddia edildi.

Çağlar Söyüncü'nün Fenerbahçe'ye transfer olabilmesi için kritik bir 24 saat sürecine girildiği belirtildi. Suudi Arabistan kulüplerinin son anda Stefan Savic'e teklif yapması ise dengeleri değiştirdi. Karadağlı futbolcunun Atletico Madrid'den ayrılmaması durumunda Çağlar Söyüncü'nün İstanbul'a gelerek sezon sonuna kadar Fenerbahçe'ye imza atacağı ifade edildi.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler