Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Kulüp Tarihindeki Rekoru Kırdı

Spor Haberleri 04 Şubat 2024 16:27

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Kulüp Tarihindeki Rekoru Kırdı

Fenerbahçe'nin Teknik Direktörü İsmail Kartal, yüzde 83'lük galibiyet oranıyla, kulüp tarihindeki efsanevi hocalar Ignac Molnar ve Todor Veselinovic'i geride bırakarak bir ilke imza attı. 1959 sezonunda Ignac Molnar, 16 maçta 13 galibiyet alarak yüzde 81 galibiyet oranı yakalamıştı.

Todor Veselinovic ise 1988-89 sezonunda 36 maçta 29 galibiyet kazanarak yüzde 81 galibiyet yüzdesini elde etmişti. İsmail Kartal ise şu ana kadar sarı-lacivertlilerin başında 24 maçta 20 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 yenilgi alarak yüzde 83'lük bir galibiyet oranı elde etti. Bu sonuçla birlikte İsmail Kartal, Fenerbahçe tarihindeki en yüksek galibiyet yüzdesine sahip olan teknik direktör oldu. Kulüp tarihindeki bu rekor, İsmail Kartal'ın başarısını gözler önüne seriyor.

Fenerbahçe'nin geleceği için umut vaat eden bir teknik direktör olan İsmail Kartal, takımıyla elde ettiği bu başarılarına devam etmek istiyor. Fenerbahçe camiası da Kartal'ın performansından oldukça memnun ve kendisine güveniyor. İsmail Kartal'ın gelecek dönemdeki başarılarını merakla bekliyoruz.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler