Hataysporlu Futbolcu Christian Atsu'nun Eşi Claire Rupio Depremin Yıldönümünde Konuştu: "Christian'ın Kaybı Beni Her Şeyden Daha Çok Etkiledi"

Spor Haberleri 06 Şubat 2024 11:30

Hataysporlu Futbolcu Christian Atsu'nun Eşi Claire Rupio Depremin Yıldönümünde Konuştu: "Christian'ın Kaybı Beni Her Şeyden Daha Çok Etkiledi"

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da yıkılan Rönesans Rezidans'ın enkazı altında kalan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu'nun eşi Claire Rupio, depremin birinci yıldönümünde yaşadığı süreci anlatarak duygularını dile getirdi. Atsu'nun hayatını kaybetmesinin kendisini derinden etkilediğini ifade eden Rupio, Christian Atsu Anma Vakfı'nı kurarak eşinin yaptığı hayır işlerini sürdürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Rupio, İngiliz basınından The Athletic'e yaptığı açıklamada, eşinin deprem öncesinde çocukları aradığını ve maçtan sonra konuştuklarını söyledi. Her şeyin normal olduğunu belirten Rupio, pazartesi günü araması gereken eşinin aramadığını ve telefonundaki cevapsız aramaları gördüğünü dile getirdi.

Deprem haberini radyoda duyduğunu anlatan Rupio, çocuklarını okula bıraktıktan sonra eşini aradığını ve binasının çöktüğünü öğrendiğini söyledi. Şok olduğunu ve bunun gerçek olamayacağını düşündüğünü belirten Rupio, çocuklarını okuldan alarak onlara gerçeği anlatmak zorunda kaldığını ifade etti. Rupio, pozitif kalmaya çalıştığını dile getirdi.

Rupio, her gün hayatta kalma mücadelesi verdiğini söyleyerek, bazen eşine WhatsApp üzerinden mesaj attığını ve içini dökmek için iletişim kurduğunu ifade etti. Oğullarının resmini çizerek babalarına göndermesi isteğini dile getiren Rupio, eşinin yukarıdan onu izlediğini açıklamanın zorluğunu yaşadığını söyledi.

Christian Atsu'nun yaptığı hayır işlerini sürdürmek için Christian Atsu Anma Vakfı'nı mart ayında kuracaklarını belirten Rupio, eşinin kaybının onu diğer her şeyden daha çok etkilediğini ifade etti. Duygularını dile getiren Rupio, yas sürecinde hangi aşamada olduğunu bilmediğini ancak eşinin anısını ve hayır çalışmalarını yaşatmaya devam etmek istediklerini vurguladı.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler