Süper Lig'den 7 Kulübe Para Cezası Verildi! Fenerbahçe, Başakşehir Ve Daha Fazlası Cezalandırıldı

Spor Haberleri 30 Ocak 2024 17:49

Süper Lig'den 7 Kulübe Para Cezası Verildi! Fenerbahçe, Başakşehir Ve Daha Fazlası Cezalandırıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Trendyol Süper Lig maçlarındaki disiplin ihlalleri nedeniyle 7 kulübe para cezası verdi. Fenerbahçe, RAMS Başakşehir, Yukatel Adana Demirspor, Çaykur Rizespor, Trabzonspor, İstanbulspor ve Gaziantep FK'ye çeşitli gerekçelerle ceza uygulandı.

Trabzonspor'a 424 bin lira, Fenerbahçe'ye 380 bin lira, Gaziantep FK'ye 224 bin lira, Adana Demirspor'a 140 bin lira, Çaykur Rizespor'a 112 bin lira, RAMS Başakşehir'e 40 bin 500 lira ve İstanbulspor'a 31 bin 500 lira para cezası verildi. Aynı zamanda Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Sami Uğurlu, müsabaka hakemine yönelik hakaret sebebiyle 3 maç men cezası aldı.

Alanyaspor Antrenörü Orhan Çıkırıkçı'ya ise hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 maç men cezası uygulandı. İstanbulsporlu futbolcu Mendy Mamadou'nun rakip takım oyuncusuna yönelik gerçekleştirdiği ciddi faul sonucunda da 2 maç men cezası verildi.

Bu cezalar kulüpler ve futbolcular üzerinde disiplin sağlama amacı taşımaktadır. TFF'nin kurallarına uymayan davranışlar sonucunda cezaların uygulanması, fair-play ruhunu korumayı hedeflemektedir. Bu kapsamda yapılan açıklamalara göre, kurallara uymamış olan kulüplere ve futbolcula cezalar verilmiştir. Bu kararlar, futbolun temel değerlerine uyum sağlamak ve disiplini korumak adına önemlidir.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler