Trabzonspor'un Genç Yeteneği Abdülkadir Ömür, Hull City'ye Transfer Oldu!

Spor Haberleri 01 Şubat 2024 21:27

Trabzonspor'un Genç Yeteneği Abdülkadir Ömür, Hull City'ye Transfer Oldu!

Trabzonspor'da Abdülkadir Ömür'ün transferi resmi olarak açıklandı. Genç futbolcu, İngiltere Championship takımlarından Hull City'ye transfer oldu. Trabzonspor Kulübü, Abdülkadir Ömür'ün transferinin detaylarını açıkladı. Bildirilenlere göre, Hull City'nin oyuncu için 2 milyon 500 bin euro ödeyeceği belirtildi. Ayrıca, Hull City'nin Premier Lig'e çıkması halinde Trabzonspor'a 2 milyon 500 bin euro daha ödeme yapacağı ifade edildi.

Trabzonspor Kulübü ayrıca, Abdülkadir Ömür'ün başka bir kulübe kiralanması veya başka bir transfer yapılması durumunda elde edilen bedelin yüzde 50'sini alacağını duyurdu. Öte yandan, futbolcunun Türkiye'ye transferi söz konusu olduğunda Trabzonspor'un öncelik hakkına sahip olacağı belirtildi.

Abdülkadir Ömür'ün Trabzonspor ile olan sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiği de açıklanırken, herhangi bir fesih tazminatı ödenmeyeceği ifade edildi.

Bu transfer, futbol camiasında büyük yankı uyandırdı ve taraftarlar üzerinde büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Abdülkadir Ömür, Trabzonspor altyapısından yetişen ve geçmişte büyük umutlarla takımın geleceği olarak görülen bir isimdi. Transferin gerçekleşmesi, kulübün mali durumu ve oyuncunun geleceği konusunda endişeleri beraberinde getiriyor. Trabzonspor'un bu transferden elde ettiği gelirle takımını güçlendirmesi bekleniyor.


Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

2023-2024 Kış Transfer Dönemi Ne Zaman Sona Erecek?