Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: 'Biz Sahada Kalmak İstiyoruz, Planlı Bir Şekilde Sahadan Uzaklaştırmaya Çalışıyorlar

Spor Haberleri 12 Ocak 2024 16:29

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: 'Biz Sahada Kalmak İstiyoruz, Planlı Bir Şekilde Sahadan Uzaklaştırmaya Çalışıyorlar

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Sivasspor maçının ardından basın toplantısı düzenledi ve bazı önemli açıklamalarda bulundu. Özbek, maçla ilgili görüşlerini paylaşırken, hakemlerin kararlarına yönelik eleştirilerde bulundu.

Özbek, açıklamalarında şunları söyledi: "Biz sahada kalmak istiyoruz. Planlı bir şekilde sahanın dışına çekmeye çalışıyorlar. Sivasspor maçının hakemi Zorbay Küçük önemli hakemlerden bir tanesi. Analiz yaptığınız zaman Küçük'ün yönettiği maçlarda Fenerbahçe'nin puan ortalaması daha yüksek."

Ayrıca, VAR hakemi Alper Ulusoy'un 6 saniye kuralını Galatasaray'a uygulayan ilk ve tek hakem olduğunu vurgulayan Özbek, "Siz Galatasaray'dan ne istiyorsunuz? Neden standartsızlıklara göz yumuyorsunuz. Kimse hakem hatası diyerek geçiştirmeye çalışamaz. Yetki sahibi kişiler bu işi layıkıyla yönetmek zorundalar ya da gereğini yapmak zorundalar." şeklinde konuştu.

Başkan Özbek ayrıca, rakip takımın başkanı Ali Koç'a da cevap verdi ve "Her şey planlı ve düşünülmüştür. Göreve geldikleri ilk yıl bizim şampiyon olacağımızı beklemiyorlardı. Bir kulübün başkanı 'Ben görevde olduğum sürece şampiyon yapmayacaklar' diyor. Samimiysen söyle, seni kim şampiyon yapmayacak. Bu açıklamayı Galatasaray Kulübü başkanı yapsa görevde bir saniye duramaz." ifadelerini kullandı.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler