Genç yetenek Yunus Emre Konak, Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir başarı elde ederek 17 yaşında İngiltere Premier Lig'e transfer oldu.

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 14:44

Genç yetenek Yunus Emre Konak, Türkiye'de eşi benzeri olmayan bir başarı elde ederek 17 yaşında İngiltere Premier Lig'e transfer oldu.

Yunus Emre Konak, 7 yaşındayken antrenörü Hamit Demir ile tanıştı ve onun için bir idol haline geldi.

Hamit Demir, Yunus Emre'nin Türkiye'deki oyuncuların gelişimi ve hedeflerini büyütmesine yardımcı olduğunu ve Türkiye'den 17 yaşında Premier Lig'e giden ilk oyuncu olduğunu söyledi. Yunus Emre, Batman'da Tüpraşspor altyapısında futbola başladı ve ardından Sivasspor altyapısına transfer oldu. Bu sezon Sivasspor'da profesyonel olan Yunus Emre, Süper Lig'de tüm maçlarda forma giyme şansı buldu ve milli takımlarda da başarılı performans gösterdi.

Guardian tarafından dünya futbolunun en iyi 60 genç yeteneği arasında yer alan Yunus Emre, Trendyol Süper Lig'den Brentford'a transfer oldu. Hamit Demir, Yunus Emre'nin transferinden gurur duyduğunu söylerken, Yunus Emre'nin çocuk yaşta annesiyle birlikte antrenmanlara geldiğini ve onun büyük bir topçu olacağını bile bile söylediğini aktardı.

Yunus Emre'nin İngiltere Premier Lig'e transferiyle birlikte Batman'da da büyük bir heyecan yaşandığını belirten Hamit Demir, genç futbolcuya başarılar diledi.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler