Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu, Paris 2024 Olimpiyatları'nda Altın Madalya Hedefliyor

Spor Haberleri 09 Ocak 2024 11:35

Milli Boksör Buse Naz Çakıroğlu, Paris 2024 Olimpiyatları'nda Altın Madalya Hedefliyor

Türk boksunun başarılı temsilcilerinden Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda altın madalya kazanarak kariyerine önemli bir başarı eklemeyi planlıyor. 27 yaşındaki Çakıroğlu, Polonya'da düzenlenen 3. Avrupa Oyunları'nda aldığı olimpiyat kotasının ardından Fransız rakibi Wassila Lkhadiri'yi 5-0 yenerek altın madalya kazandı. Şampiyona sonrasında Paris Olimpiyatları için hedeflerini belirleyen Çakıroğlu, milli takım kampında yoğun bir şekilde antrenmanlarını sürdürüyor.

Çakıroğlu, Türk kadın boksunun Tokyo Olimpiyatları sonrasında yükselişe geçtiğini ve bu başarının devam etmesi için kapsamlı hazırlıklar yaptıklarını belirtti. Tokyo'dan sonra tecrübe kazandığını ve Paris'te altın madalya hedeflediğini dile getiren milli boksör, Paris Olimpiyatları için 4 vizenin bulunduğunu ve bu kapsamda kalan eleme müsabakalarında başarılı olmayı amaçladıklarını ifade etti.

Çakıroğlu, Tokyo'da yaşadığı heyecanın üzerinden geçen 3,5 yıl içinde daha tecrübeli ve sakin bir durumda olduğunu vurgulayarak, Paris'e büyük umutlarla gittiklerini ve altın madalyayı tamamlamak istediklerini söyledi. Kendisini destekleyen milyonlarca insanın varlığının motivasyon kaynağı olduğunu belirten Çakıroğlu, favori olarak görülmelerinin ve desteklenmelerinin kendilerini daha güçlü hissettirdiğini ekledi. Bu motivasyonla stres yaşamadığını ve tek hedeflerinin altın madalya olduğunu belirten Çakıroğlu, geleceğe umut dolu bir bakışla hazırlıklarını sürdürüyor.

Benzer Haberler