Rusya-Ukrayna Savaşı Nedeniyle Türk Baba İle Edirne'ye Yerleşen Aleksia Yılmaz Türk Vatandaşı Olup Olimpiyatlara Katılmak İstiyor

Spor Haberleri 22 Ocak 2024 15:16

Rusya-Ukrayna Savaşı Nedeniyle Türk Baba İle Edirne'ye Yerleşen Aleksia Yılmaz Türk Vatandaşı Olup Olimpiyatlara Katılmak İstiyor

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Türk babasıyla birlikte Türkiye'ye yerleşen Aleksia Yılmaz, Türk vatandaşı olmayı ve Türkiye milli takımıyla olimpiyatlara katılmayı hedeflediğini söyledi. Edirne'ye yerleşen Yılmaz, yüzme antrenmanlarına DSİ Spor Kulübü'nde devam ediyor.

Aleksia, antrenmanlarını zor şartlarda sürdürmek zorunda kaldığı Donetsk'te annesinin teşvikiyle yüzmeye başladığını ve Ukrayna'dan savaş nedeniyle ayrıldıklarını belirtti. Türkiye'ye geldikten sonra yüzme kariyerine devam etmeye başlayan Aleksia, Türkiye şampiyonu olmayı ve 2028'de olimpiyatlara katılmayı hedeflediğini dile getirdi.

Baba Atıl Yılmaz ise kızının yüzme sevgisini annesinden aldığını ve zorluklarla karşılaştıkları Edirne'de destek gördüklerini söyledi. Antrenör Uğur Sivrikaya ise Aleksia ile tanıştıklarını ve çalışmaya başladıklarını belirterek, hedeflerinin Türkiye şampiyonu olmak olduğunu ifade etti. Yılmaz'ın iyi dereceler elde etmesi ve Türkiye'yi uluslararası arenada temsil etmesi için çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Benzer Haberler