Nicolas Anelka, Ümraniyespor'un Ceo'su Olarak Göreve Başladı

Spor Haberleri 26 Ocak 2024 18:12

Nicolas Anelka, Ümraniyespor'un Ceo'su Olarak Göreve Başladı

Ümraniyespor, Trendyol 1. Lig takımlarından biri olduğunu belirtelim. Kulüp, eski Fransız futbolcu Nicolas Anelka ile CEO olarak anlaştı. Anelka, kendisini 1 yıllığına kırmızı-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeyi imzaladı. İmza töreninde Ümraniyespor Başkanı Ömür Aydın ve sportif direktör İbrahim Dağaşan da hazır bulundu.

Anelka, imza töreninde yaptığı açıklamada çok mutlu olduğunu ve hedefleri olan bir yolculuğa çıktığını söyledi. Ümraniyespor'un gelişimini görmek için sabırsızlandığını vurgulayan Anelka, kulübün felsefesi doğrultusunda birçok iş yapabileceğini düşündüğünü dile getirdi. Tecrübeleri ve yaşadıklarıyla Türk futboluna katkıda bulunmayı umduğunu belirtti. Ayrıca, çocukları ve altyapıyı sevdiğini ve genç futbolcuları Türk futboluna kazandırmak istediğini ifade etti. Türk futbolunun mental anlamda gelişmesi gerektiğini de vurgulayan Anelka, zorlu bir yolculuğun kendilerini beklediğini ancak başaracaklarına inandığını söyledi.

Anelka, Türkiye'yi ve Türk futbolunu çok sevdiğini belirtti ve Türk futbolunun dünya ve Avrupa standartlarında büyük bir görüntü sergilediğini ifade etti. Ümraniyespor'un genç oyuncularının değerlendirmesini yaparak altyapıdaki isimleri yukarı taşımanın önemli olduğunu belirten Anelka, Fransa'da altyapı ve akademilerle ilgili bilgi sahibi olduğunu söyledi ve bu konuda bağlantıları iyi kurabileceğini belirtti. Anelka'nın hayali arasında teknik direktörlük yapmak da bulunuyor ancak şu anda CEO olarak yaptığı görevi daha önemsediğini belirtti.

Ümraniyespor Kulüp Başkanı Ömür Aydın, Anelka'yla anlaşmaya varmadan önce projeyi oluşturduklarını söyledi. Ümraniyespor'un dünya standartlarında bir kulüp olmasını hedeflediklerini belirten Aydın, Anelka'nın katkılarıyla kulübün kısa ve uzun vadede büyük ilerleme kaydedeceğine inandığını ifade etti. Anelka'nın profesyonel bakış açısı ve dünya çapındaki tecrübelerinin çok değerli olduğunu belirtti. Anelka da kendisini 1 yıllığına Ümraniyespor'a bağlayan imzayı attı.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler