Süper Kupa Finali Ertelenmişti: Galatasaray-Fenerbahçe Maçı Ne Zaman Oynanacak?

Spor Haberleri 23 Ocak 2024 16:24

Süper Kupa Finali Ertelenmişti: Galatasaray-Fenerbahçe Maçı Ne Zaman Oynanacak?

Süper Kupa final maçı, 29 Aralık tarihinde Suudi Arabistan'da oynanması planlanmış ancak yaşanan kriz sebebiyle ertelenmiştir. Maçın yeni tarihi henüz belli değildir. Futbolseverler, Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki kupa maçının ne zaman oynanacağını merak etmektedir.

Bilindiği gibi, Galatasaray ve Fenerbahçe'ye Atatürk pankartı ve tişörtü için izin verilmemesi üzerine iki takım mücadeleye çıkmamış ve maç ertelenmiştir. Süper Kupa finalinin ne zaman oynanacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmamıştır.

Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Fenerbahçe tarafından ortak kararla ileri bir tarihe ertelenen maçın organizasyondaki aksaklıklar nedeniyle ertelendiğini duyurmuştur. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu ve ilgili kurum ve kuruluşları Süper Kupa'nın organizasyonu için gösterdikleri çaba nedeniyle teşekkür edilmiştir.

Galatasaray-Fenerbahçe kupa maçının yeni tarihi henüz belli olmadığından, futbolseverlerin ve taraftarların sabırsızlıkla beklediği bu konuyla ilgili gelişmeler olduğu takdirde haberimizde yer vereceğiz.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

Aboubakar Suudi Arabistan'a Dönebilir