Süper Lig VAR Hakemi Sayısı Sezonun İkinci Devresinde 40'a Yükseldi

Spor Haberleri 12 Ocak 2024 16:41

Süper Lig VAR Hakemi Sayısı Sezonun İkinci Devresinde 40'a Yükseldi

Süper Lig'de heyecan ikinci devreyle birlikte artarken, Merkez Hakem Kurulu (MHK) önemli bir değişikliğe imza attı. Trendyol Süper Lig'de görev yapmakta olan 26 hakem, 2023-2024 sezonunun ikinci yarısından itibaren VAR hakemi olarak da sahaya çıkacaklar. Bu önemli kararın ardından Süper Lig VAR hakemi sayısı sezonun ikinci devresinde 40'a yükselmiş oldu.

Ancak değişiklikler bununla sınırlı kalmadı. MHK, 2023-2024 sezonunun ikinci devresinde kullanılacak olan dijital hakem atama sistemiyle de yeni bir döneme adım atıyor. Bu algoritma tabanlı sistem, her Süper Lig maçı için 3 hakem önererek daha adil bir hakem atama süreci sağlayacak. Bu önerilen hakemler arasından maçı yönetecek olan hakem ise MHK tarafından belirlenecek.

Süper Lig'de bu değişiklikler, futbolseverler ve kulüpler arasında farklı görüşlere neden olabilirken, MHK'nin ligin daha adil ve profesyonel yönetilmesi için çalışmalarını sürdürdüğü belirtiliyor. Bu değişikliklerle birlikte Süper Lig'deki hakem atamalarının nasıl etkileneceği ise sezonun ikinci yarısında netlik kazanacak gibi görünüyor.

Benzer Haberler