TFF, PFDK İki Futbolcuya Men ve Süper Lig'den 5 Takıma Para Cezası Verdi

Spor Haberleri 15 Ocak 2024 14:52

TFF, PFDK'dan İki Futbolcuya Men ve Süper Lig'den 5 Takıma Para Cezası Verdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), iki futbolcuya men cezası ve Süper Lig'den 5 takıma para cezası verdi. PFDK, Efkan Bekiroğlu'na 2 maç, Leroy Fer'e ise 1 maç men cezası verilmesine karar verdi. Ayrıca, Beşiktaş, MKE Ankaragücü, Yılport Samsunspor, Çaykur Rizespor ve Gaziantep Futbol Kulübü'ne toplamda 1 milyon 281 bin lira para cezası verildi.

PFDK'nın aldığı bu kararlar, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi fauller nedeniyle Efkan Bekiroğlu ve Leroy Fer'in cezalandırılmasını öngörüyor. İki futbolcu da bir sonraki maçlarında forma giyemeyecek.

Ayrıca, PFDK, çeşitli gerekçelerle Beşiktaş'a 320 bin, MKE Ankaragücü'ne 312 bin, Yılport Samsunspor'a 297 bin, Çaykur Rizespor'a 240 bin, Gaziantep Futbol Kulübü'ne ise 112 bin lira para cezası verilmesine karar verdi. Bu cezalar, kulüplerin yöneticileri tarafından yapılan disiplinsizlikler ve benzeri nedenlerle verildi.

Kurul ayrıca, Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve Yılport Samsunspor taraftarlarının bir kısmının elektronik biletlerine bir sonraki maçta elektronik kart bloke cezası uygulanacağını belirtti. Bu karar, taraftarlar arasında çıkan olaylar ve düzensizlikler nedeniyle alındı.

Tüm bu kararlar, TFF'nin disiplin kurulunun topyekun bir disiplin anlayışı gösterdiğini ve sporun fair-play ruhuna uygun şekilde yönetilmesi gerektiğini göstermektedir. Kulüpler ve futbolcular bu kararlardan ders alarak daha disiplinli bir şekilde mücadele etmelidir.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler