Trabzonspor, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'na Istifa Çağrısında Bulundu: "Trabzonspor Düşmanlığını Daha Ne Kadar Arkanızı Dönüp Seyredeceksiniz?"

Spor Haberleri 04 Şubat 2024 22:53

Trabzonspor, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'na Istifa Çağrısında Bulundu: "Trabzonspor Düşmanlığını Daha Ne Kadar Arkanızı Dönüp Seyredeceksiniz?"

Trabzonspor Kulübü, Trendyol Süper Lig'in 24. haftasında Beşiktaş'a 2-0 yenildikleri maçın ardından MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'na istifa çağrısında bulundu. Beşiktaş'ın bu galibiyetle puanını 39'a yükselterek Trabzonspor'un üzerine çıkması ve 3. sıraya yerleşmesi ise tartışmalara neden oldu.

Trabzonspor'un sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Beşiktaş maçındaki hakem yönetimi eleştirilerek, "Bu maçta belki de bugüne kadar görülmemiş bir hakem rezaletiyle karşılaştık! MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve Tolga Özkalfa başta olmak üzere orta hakem Arda Kardeşler ve VAR hakemi Alper Çetin tarafından yönetilen maçta adaletsizlikler yaşandı." denildi. Açıklamada, "Bardhi'ye yapılan penaltıyı verilmeyen ve gol öncesi Mendy'nin formasından çekilmesi görmezden gelinen bu hakem ekibinin, Dolmabahçe'ye adalet sağlamak yerine takımımızı yok etmek için görevlendirildiği açıktı. VAR odasında deneyimsiz hakemlerin atanması ve sahada kuralların kafalarına göre uygulanması da dikkat çekiciydi." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu için de istifa çağrısı yapılarak, "Bu durumun çözümü, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun istifasının ardından hakemlik müessesesinin yeniden düzenlenmesiyle mümkün olacaktır. TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye de şunu soruyoruz: Trabzonspor düşmanlığını her hafta tekrarladığınızı görüyoruz, bunu daha ne kadar gözlemleyeceksiniz?" ifadeleri kullanıldı.

Trabzonspor Kulübü, Beşiktaş maçındaki hakem hatalarını eleştirerek, MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu'nun istifasını istedi. Açıklamada, takımın mağlubiyetinin arkasında başta İbanoğlu olmak üzere hakemlerin ve VAR ekibinin olduğu belirtildi. Trabzonspor, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'ye de Trabzonspor düşmanlığını neden gözlemlediklerini sordu. Bu tartışmalar, hakemlik sistemine ilişkin yeniden düzenlemelerin yapılması gerekliliğini ortaya koyuyor.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler

2023-2024 Ara Transfer Dönemi Ne Zaman Bitecek?