Türkiye Tenis Federasyonu'nun Eski Başkanı Şadi Toker Hayatını Kaybetti

Spor Haberleri 04 Şubat 2024 14:39

Türkiye Tenis Federasyonu'nun Eski Başkanı Şadi Toker Hayatını Kaybetti

Türkiye Tenis Federasyonunun 1997-2000 yılları arasında başkanlığını yapmış olan Şadi Toker, hayatını kaybetti. Eski Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Şadi Toker, bugün yaşamını yitirdi. Türkiye Tenis Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Toker'in vefat haberinin derin bir üzüntüyle öğrenildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, "1997-2000 yılları arasında Türkiye Tenis Federasyonuna başkanlık yapmış olan Şadi Toker'e Allah'tan rahmet diliyor, ailesine ve sevenlerine başsağlığı temennisinde bulunuyoruz" denildi.

Şadi Toker'in cenaze töreni ise yarın Ankara Kocatepe Camisi'nde kılınacak olan öğle namazı sonrasında Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedilecektir.

Şadi Toker, Türk tenis camiasında önemli bir isim olarak bilinmekteydi. Federasyon başkanlığı döneminde tenis sporunun gelişimine önemli katkılar sağlamıştı. Tenis Federasyonu yönetiminde görev yaptığı süre boyunca birçok başarılı organizasyonun gerçekleştirilmesini sağladı. Ayrıca, Türkiye'deki tenis tesislerinin modernizasyonuna da büyük destek verdi.

Şadi Toker'in vefatı, Türk tenis camiası tarafından büyük bir üzüntüyle karşılanmıştır. Kendisi tenis sporuna olan tutkusu ve çalışmalarıyla tanınan bir isimdi. Türk tenisine olan katkıları ve başarılı federasyon başkanlığı dönemi, onun tenis camiasında ölümsüzleştirdiği bir miras olarak kalacaktır.

Tenis camiası, Şadi Toker'i yaptığı hizmetler ve anısını her zaman yaşatacaktır. Onun özverili çalışmaları ve liderlik yeteneği, Türkiye Tenis Federasyonu'nun bugünkü başarılı konumunda büyük bir rol oynamıştır.

Şadi Toker'in vefatıyla birlikte Türk tenis camiası büyük bir değerini kaybetmiştir. Allah'tan rahmet diliyor, ailesine sabır ve başsağlığı temennisinde bulunuyoruz.

Benzer Haberler