Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum, Galatasaray Kulübü'nü Ziyaret Etti ve Başkan Dursun Özbek Tarafından Desteklendi

Spor Haberleri 17 Ocak 2024 18:03

Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum, Galatasaray Kulübü'nü Ziyaret Etti ve Başkan Dursun Özbek Tarafından Desteklendi

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı Murat Kurum, Galatasaray Kulübü'nü ziyaret etti. Ziyaretin ardından Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile birlikte açıklamalarda bulunan Kurum, İstanbul için bir fırsat olduğunu belirtti. Özbek ise Kurum'un İstanbul'un ihtiyaçları doğrultusunda faaliyetlerini sürdüreceğine inandığını ifade etti.

Kurum, ziyaretin ardından Beşiktaş Spor Kulübü'ne de bir ziyaret gerçekleştirdi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat ve yöneticiler tarafından karşılanan Kurum'a, Cumhuriyet'in 100. ve Beşiktaş Spor Kulübü'nün 120. yılı sebebiyle tasarlanan 34 numaralı 2023-2024 sezonu formalar hediye edildi. Arat, Kurum'un ziyaretinden memnuniyet duyduklarını dile getirerek, seçim yarışında başarılar diledi.

Kurum, ziyaretlerinde İstanbul'u bir spor şehri yapma hedeflerini vurguladı. Kendisine tuttuğu takım sorulduğunda ise tüm kulüplerin taraftarı olduğunu ifade etti. Kurum, Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki şampiyonluk yarışı üzerinden birlik ve beraberlik mesajı verdi ve birliğin korunması gerektiğini vurguladı.

Bu ziyaretlerle birlikte Murat Kurum, spor kulüpleriyle yakın ilişkiler kurarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığının destekçilerini arttırmayı hedeflemektedir.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler