Altay, Teknik Direktör Istifa Etmesi Sonrası Düşme Hattında Yaşadığı Çöküşle Gündemde

Spor Haberleri 29 Ocak 2024 19:23

Altay, Teknik Direktör Istifa Etmesi Sonrası Düşme Hattında Yaşadığı Çöküşle Gündemde

Altay, teknik direktör Yusuf Şimşek'in istifasının ardından düşme hattına geriledi. Son olarak Kocaelispor maçında mağlup olan siyah-beyazlılar, üst üste ikinci yenilgisini aldı. Takımda yaşanan mali sorunlar ve oyuncu ayrılıklarıyla beraber çöküş dönemi resmen başladı. Altay, şu anda 11 puanla 17. sırada yer alarak düşme hattına yaklaştı. Şanlıurfaspor'la arasında da 8 puanlık bir fark bulunmaktadır.

Öte yandan geçtiğimiz hafta yaşanan ayrılıklar sonucunda Altay, Kocaelispor maçında genç oyuncu ağırlıklı bir kadroyla sahaya çıktı. Mustafa Çalışkan, Mehmet Gündüz, Eren Erdoğan, Onur Efe, Murat Berkan ve Kuban Altunbudak gibi altyapıdan yetişen 6 oyuncu ilk 11'de yer aldı. Maçın ilerleyen dakikalarında ise Yusuf Tekin, Enes Yetkin, Arda Gezer, Nurettin Küçükdeniz ve Ali Kızılkuyu gibi 12 genç oyuncu forma şansı buldu. Altay taraftarı, genç oyuncuların bırakmadığı mücadeleyi alkışlayarak takıma moral verdi. Bu durum, Göztepe derbisi öncesi Altay'a moral depoladı.

Altay'ın düşme hattına gerilemesi ve yaşanan mali sorunlar, kulübün geleceği için endişe verici bir durum oluşturuyor. Siyah-beyazlılar, teknik direktör değişikliği ve oyuncu takviyeleriyle bu sıkıntılı dönemden çıkarak ligde kalma mücadelesi vermeye devam etmek isteyecektir. Bu haberi detaylarıyla anbean takip edebilirsiniz.

Haberde Geçen Takımlar

Benzer Haberler